Футбол в неделя вечер: Канзас Сити Шефс побеждават Тенеси Титанс в продължения благодарение на Патрик Махоумс

The Kansas City Chiefs надделяха над Tennessee Titans с 20:17 в продължението на футболната среща в неделя вечер.

Munich – Канзас Сити Чийфс спечелиха с 20:17 в продълженията срещу Тенеси Титанс в неделната футболна вечер.

Най-добрият мач между отборите, които влязоха в него с баланс 5-2, започна малко бавно. През първата четвърт само кикърът на Шефовете Харисън Бъткър отбеляза три точки с фийлдгол.

Henry going it alone

Втората четвърт беше с висока резултатност. Първо Chiefs увеличиха преднината си на 9:0, когато куотърбекът Патрик Махоумс подаде на своя ресивър Мекол Хардман за тъчдаун. След това Титаните също намериха начин да влязат в играта в лицето на бегача Дерик Хенри. Само той обърна мача в полза на Тенеси с два рутинг тъчдауна преди почивката.

От друга страна, Канзас се отказа от голяма част от играта, която Титаните използваха, за да окажат все по-голям натиск върху Махоумс в джоба. Така че шефовете не отбелязаха нито една точка през третата четвърт – Титаните поведоха със 17:9 след гол от 44 ярда на Ранди Бълок.

Настъпи часът на Махоумс

Но след това дойде часът на Махоумс, който избяга за тъчдаун в края на мача и последвалото преобразуване за две точки, за да изпрати своите шефове в извънредно време.

В продълженията Бъткър изведе Канзас на победния път с гол на терена. Куотърбекът-новобранец на Тенеси Малик Уилис не успя да превърне решаващия удар на „титаните“ в точки. Той беше изблъскан два пъти, а при последния опит пасът му също не беше завършен.

Махомес с 446 ярда пас

Това беше третата загуба на Титаните, но те все още се намират на върха на АФК Юг с резултат 3-5. Шефовете продължиха да се откъсват в AFC West с победата и са 6-2.

Махоумс постигна 446 ярда в мача срещу Тенеси – той дори беше най-добрият бързак на Канзас с 63 ярда в бързането. За „Титаните“ Хенри имаше 115 ярда за бързане и завърши представянето си с два тъчдауна.