Синсинати Бенгалс на път към плейофите: Джо Бъроу е твърде добър за Тенеси Титанс дори без Джа’Марр Чейс

Синсинати Бенгалс спечелиха без Джа’Марр Чейс с 20:16 срещу Тенеси Титанс и продължават да са на път към плейофите.

Munich – Cincinnati Bengals печелят след любопитен финал с 20:16 срещу Tennessee Titans. Джо Бъроу изведе отбора си до минимална победа с 270 ярда и тъчдаун, а колегата му Райън Танехил хвърли цели 291 ярда, но не успя да намери приемник в крайната зона.

Отбраната доминира и от двете страни

При първия мач Джо Бъроу и неговото нападение бавно си проправиха път в играта. Намесата на Крис Евънс в нападение доведе до дълъг трети даун и Бенгалс трябваше да пробият. Но нападението на Титаните около звездата Дерик Хенри също напусна полето без точка.

Защитите и на двете страни продължиха да доминират. Забелязва се също така, че през първата четвърт и двата отбора разчитаха предимно на пасове. Първият важен момент последва, когато часовникът изтече: Ник Уестбрук-Икийн улови 25-ярдов пас от въздуха във втората история. Последва обаче само гол. Първият за новия кикър на Титаните Кейлъб Шудак.

В замяна на това Еван Макферсън осигури първия гол на Бенгалс и от 47 метра изравни за 3:3. След това нещата станаха диви. Хенри сбърка топката в крайната зона малко преди вратата след чудовищно бягане след улавяне. Трейлон Бъркс от Тенеси имаше самочувствието да се хвърли върху топката и все пак отбеляза първия тъчдаун в мача.

Cincinnati има късмет със съдията?

Това откри резултата. Синсинати също откри своя собствена игра и Самайе Перин изравни с 9-ярдов тъчдаун точно преди почивката. Титаните пропуснаха шанса да си върнат преднината с неуспешен удар в края на времето.

След почивката Бенгалс обърнаха играта с гол, преди Тенеси да изравни резултата с 13:13 в поредната защитна четвърт. Решението е взето още при следващото шофиране. Бъроу хвърля яйцето за 29 ярда към Тий Хигинс. Според съдията Хигинс е избутал защитника си и е отбелязал тъчдаун за 20:13.

Отбранителният бак запечатва поражението

Тенеси успя да намали резултата само с гол и остави защитата със задачата отново да спре Бъроу. Но важно наказание даде на Бенгълс решаващия първи даун в играта.

С победата Бенгалс се подобряват до 7-4 и остават в надпреварата с Балтимор Рейвънс за короната на AFC North. Тенеси се смъкна до 7-4, но продължава да води убедително в АФК Юг и е на път да се класира за плейофите.

Хюстън Тексас в Маями Долфинс

Както се очакваше, Маями Делфинс нямаше особени проблеми срещу Хюстън Тексас и спечели с лекота с 30-15. На полувремето резултатът вече беше повече от ясен – 30-0 за Делфинс, тъчдауни по земя, въздух и чрез обрати.

Туа Таговайлоа завърши 20 паса за 278 ярда само през първите 30 минути. В крайна сметка той получи 299 ярда, тъй като на резервния му играч Скайлър Томпсън също беше позволено да играе. Кайл Алън имаше доста посредствен ден с 215 ярда, един тъчдаун и два интерсепшъна. По-голямата част от неговите ярдове са през второто полувреме.

С тази победа Делфините имат баланс 8-3 и остават с равен брой точки с Бъфало Билс. Хюстън вече е с баланс 1-1-9, като се насочва към първия избор в предстоящия драфт.

Tampa Bay Buccaneers в Cleveland Browns

В това, което може да е последният старт на Джейкъби Брисет за момента, той отново показа уменията си за Кливланд Браунс. От следващата седмица Дешан Уотсън може да направи своя дебют. Той натрупа 210 ярда, направи тъчдаун и интерсепшън, за да изведе „Браунс“ до победа с 23:17 в продълженията над „Тампа Бей Бъкейнърс“.

Ник Чъб добави 116 ярда и вкара победния тъчдаун в продължението, след като Дейвид Нджоку бе изравнил резултата секунди преди края на мача. Том Брейди добави 246 ярда и два тъчдауна, но на терена Buccaneers на практика не бяха фактор.

Кливланд подобри резултата си до 4-7 с победата, но все още има малък шанс за плейофите в AFC North. Тампа Бей отново е с отрицателен резултат, но все още води в НФК Юг с 5-6 точки, което в момента би им осигурило участие в плейофите.

Денвър Бронкос в Каролина Пантърс

Сам Дарнолд се възползва по най-добрия начин от предоставената му възможност да изведе Каролина Пантърс до победа с 23:10 над Денвър Бронкос. Куотърбекът хвърли 164 ярда и един тъчдаун. Той получи подкрепа най-вече от дуото Д’Онта Форман и Чуба Хъбард, които допринесоха за 178 ярда при 41 пренасяния.

Ръсел Уилсън завърши със 142 ярда и тъчдаун, но също така падна три пъти и получи само две точки. Денвър продължава да бъде един от най-лошите отбори в лигата – 3-8, докато Каролина поне се подобрява до 4-8, което означава, че в южната част на NFC все още всичко е възможно.

Atlanta Falcons в Washington Commanders

Вашингтонските командири просто няма да се откажат в NFC East и ще празнуват следващата победа. Тейлър Хайнике и компания спечелиха с 19:13 при гостуването си на Атланта Фалконс. Куотърбекът постигна само 138 ярда във въздуха, но също така подаде два тъчдауна на човека – с един пресечен.

От другата страна Маркъс Мариота хвърли 178 ярда, но доведе Соколите само до един тъчдаун и също така имаше интерсепшън в статистиката. С това Атланта също не успя да се възползва от подхлъзването на Тампа Бей Бъкейнърс, но „соколите“ все още имат шанс да спечелят дивизията с резултат 5-7. Командирите остават на четвърто място в NFC Изток със 7-5 точки, но все още гледат към плейофите.

Балтимор Рейвънс в Джаксънвил Ягуарс

Играта започна с гръм и трясък и почти завърши с гръм и трясък. Заради гръмотевична буря играта започна със закъснение, но след това все пак успя да се играе на стадион TIAA Bank в Джаксънвил. Джъстин Тъкър можеше да се превърне в герой за пореден път, но пропусна рекордния 67-ярдов фийлд гол, когато времето изтече. Това подпечата и изненадващото поражение с 27:28.

Ламар Джаксън изнесе шоу с 254 ярда при преминаване и 89 ярда при бързане, но днес трябваше да признае поражението си пред своя колега Тревър Лорънс. Той достави 321 ярда на своите приемници – 145 само на Зей Джоунс – и три пъти намери съотборниците си в крайната зона. Марвин Джоунс младши вкара тъчдаун 14 секунди преди края, за да го направи 26:27 – но вместо извънреден мач, Ягуарите искаха победата, която Зей Джоунс получи с успешна конверсия за две точки.

Балтимор претърпя болезнено поражение и се смъкна до 7-4 в NFC North, докато Джаксънвил спечели втория си мач от последните три и вече е 4-7.