Канзас Сити Chiefs свалят Лос Анджелис Чарджърс

Водачите на Канзас Сити празнуват победа в началото на втората седмица. В дивизионния двубой с Лос Анджелис Чарджърс отборът около куотърбека Патрик Махоумс печели с 27:24.

Мюнхен/Канзас Сити – В началото на втората седмица Канзас Сити Чийфс взеха превес над Лос Анджелис Чарджърс с 27:24 у дома на стадион Arrowhead.

Куотърбекът на шефовете Патрик Махоумс хвърли 235 ярда и два тъчдауна, а колегата му Джъстин Хърбърт записа 334 ярда пас, три тъчдауна и един интерсепшън.

Нападението на Чарджърс в началото

В началото на първото полувреме двата отбора се усещаха взаимно. След удар на шефовете Хърбърт изведе отбора си до 13-ярдовата линия на противника, а Дъстин Хопкинс реализира последвалия гол, за да направи резултата 3:0 от гледна точка на гостите.

Шефовете също така се бореха да прехвърлят топката по терена и трябваше отново да изпратят на терена каращия Томи Таунсенд. При последвалото задвижване на Чарджърс Хърбърт намери фулбека Зандър Хорват в крайната зона, за да направи резултата 10:0.

Chargers губят Линсли – Махоумс намира начин да се включи в играта

След това шефовете също регистрираха претенции за нападение. Махоумс, който имаше късмет да не бъде избран за някои от хвърлянията си, завърши движението с 9-ярдов пас към бягащия гръб Джерик Маккинън, за да го завърже. Резултатът от 7:10 е същият като този на полувремето.

След това шефовете също регистрираха претенции за нападение. Махоумс, който имаше късмет да не бъде избран за някои от хвърлянията си, завърши движението с 9-ярдов пас към бягащия гръб Джерик Маккинън, за да го завърже. Резултатът от 7:10 беше равностоен на резултата на полувремето.

Въпреки че Хърбърт, който получи травма на ребрата в края на мача, намери Палмър в крайната зона, Канзас Сити възстанови последвалия удар, за да приключи играта.

Чарджърс (1-1) се изправят срещу Ягуарс през третата седмица, а Шефовете (2-0) са домакини на Индианаполис Колтс.