NFL Week 18: Сан Франциско 49ерс спечели трилър в Лос Анджелис – Bills си осигуриха AFC East

Сан Франциско 49ерс спечелиха благодарение на впечатляващо представяне срещу Лос Анджелис Рамс и така си осигуриха участие в плейофите. AFC East отива при Buffalo Bills за втори пореден път. ran обобщава късните мачове от Matchday 18.

Сан Франциско 49ers в Лос Анджелис Рамс 27:24

Сан Франциско 49ers отново оправдаха статута си на страшни противници на Лос Анджелис Рамс. На мястото на следващия Супербоул 49-те празнуват прочута победа и печелят билета си за плейофите.

В началото обаче това не изглеждаше така: Нападението на „Овните“ започна мечтано и натрупа преднина от 17:3 на полувремето. Един от двата тъчдауна на Матю Стафорд беше подпомогнат от прехващане от страна на плеймейкъра на 49-те Джими Гарополо, който беше на терена въпреки травмата на ръката.

Сан Франциско излезе от почивката напълно променен и през третата четвърт разчиташе почти изцяло на играта около Илайджа Мичъл. Защитата на Rams не успя да намери начин да се противопостави на играта на старши треньора Кайл Шанахан, така че 49ers успяха бързо да намалят разликата.

Благодарение на хитрост, при която ресивърът Дибо Самюел хвърли към своя съотборник в позицията Джауан Дженингс, Сан Франциско изравни играта малко преди решителната четвърт. След това Гарополо отново прекъсна играта в последните минути.

Купър Кюп върна Рамс напред, преди преди това измъченият Гарополо да представи перфектно двуминутно движение: 26 секунди преди края Дженингс го направи 24-24.

Сан Франциско спечели хвърлянето на монетата за продължението, но успя да завърши дългия път само с гол. Овните отново получиха топката и започнаха обещаващо, докато Матю Стафорд не се хвърли да подава дълбок пас, който бе пресечен от Амбри Томас.

С победата в продълженията 49ers (10-7) се завръщат в плейофите. Лос Анджелис Рамс (12-5) спечелиха NFC West, но паднаха на четвърто място в плейофите.

Ню Орлиънс Сейнтс в Атланта Фалконс 30:20

При победа срещу Атланта и едновременна загуба от 49-те Ню Орлиънс все още можеше да скочи в местата за плейофите в последния ден на играта. Въпреки че куотърбекът на „светците“ Тейсъм Хил се контузи в началото, нападението продължи да работи на пълни обороти и на полувремето водеше с 24:6.

Соколите дълго време се бориха срещу добрата защита и в нито един момент от мача не успяха да поведат. Куотърбекът Мат Райън завърши мача с 216 ярда, тъчдаун и интерсепшън.

Атланта завършва сезона с резултат 7-9, а „светците“ – с положителен резултат (9-8).

Seattle Seahawks в Arizona Cardinals 38-30

Ръсел Уилсън и „Сиатъл Сийхоукс“ отпразнуваха прочутата победа над „Аризона Кардиналс“, с която закриха сезона. Със 190 ярда и 62 ярда тъчдаун бегачът Рашаад Пени отново впечатли.

Нападението на Кардиналите не успя да се справи с „Сийхоукс“ (431 ярда) с 305 ярда и влиза в плейофите на NFC като семе номер 5 (11-6).

Carolina Panthers в Tampa Bay Buccaneers 17:41

Правителстващите шампиони на Супербоул не показаха признаци на слабост седмица преди началото на плейофите и отпразнуваха 13-ата си победа за сезона срещу Каролина. Нападението на Том Брейди (326 ярда, три тъчдауна) отново беше огнено, като той отбеляза общо пет тъчдауна.

Куотърбекът на „Пантерите“ Сам Дарнолд имаше още един смесен ден с два тъчдауна, но също така и с интерсепшън и загубен фъмбъл. Каролина завършва сезона с 5-12 точки, а Тампа Бей се заема с мисията да защити титлата си с 13-4 точки.

Ню Йорк Джетс в Бъфало Билс 10:27

Незастрашени, Бъфало Билс (11-6) си осигуриха втора поредна титла в AFC East. При тежките условия нападението на Билз се раздвижи за дълго и играта изглеждаше отворена до четвъртата четвърт.

Двата тъчдауна на Девин Сингълтари (един от тях е за бързане и един за получаване) окончателно сложиха край на надеждите на „Джетс“ (4-13), които през по-голямата част от мача поддържаха разлика от 10-13 точки.

Плеймейкърът на Билс Джош Алън завърши с 239 ярда и два тъчдауна. Неговият колега Зак Уилсън записа 87 ярда и тъчдаун в последния мач от сезона си на новобранец.

Ню Ингланд Пейтриътс в Маями Долфинс 24:33

Делфините от Маями (9-8) отново изпълниха ролята си на плашила на Патриотите и умело поставиха отбора на Бил Беличик на мястото му. По-специално защитата не позволи на куотърбека Мак Джоунс да почива дълго време и принуди новака да направи два обрата, като и двата завършиха с директни тъчдауни.

От страна на „Делфините“ особено убедителен беше бегачът Дюк Джонсън, който навъртя 117 ярда и направи тъчдаун. Водещият на сигнала Туа Таговайлоа завърши мача със 109 ярда и тъчдаун.

Благодарение на солидния резултат 10-7 Патриотите се завърнаха в плейофите след едногодишна пауза.