Том Брейди е превъзхождан от новобранеца Брок Пърди, Chiefs побеждават Broncos

Том Брейди има много слаб мач срещу Сан Франциско 49ers. Сиатъл Сийхоукс трябва да се справят с горчив неуспех. И Канзас Сити Чийфс се върнаха на победния път.

Tampa Bay Buccaneers в Сан Франциско 49ers 7:35

Том Брейди наистина бе изненадан от куотърбека на 49-те Брок Пърди, който изигра първия си мач в НФЛ като стартер. „Мистър Незначителен“ от проекта за НФЛ през 2022 г. беше в най-добрата си форма пред семейството си, като завърши 16 от 21-те си паса за 185 ярда и два тъчдауна и дори веднъж влезе в крайната зона. Брейди хвърли за 253 ярда, един тъчдаун и два интерсепшъна;

49-те доминираха в мача от самото начало и поведоха с 21:0 в средата на втората четвърт, но претърпяха неуспех пет минути преди почивката, когато бегачът Дибо Самюел получи травма на глезена при изпускане и трябваше да бъде изваден от игра.

Това беше шестата поредна победа на Сан Франциско, с което рекордът им достигна девет победи и пет загуби. Тампа Бей, от друга страна, има отрицателен рекорд в 6-7 със загубата, но все още води NFC South.

Kansas City Chiefs в Денвър Бронкос 34-28

Канзас Сити Чийфс се върнаха към победите след загубата от Синсинати Бенгълс през предходната седмица. С 34:28 срещу Денвър Бронкос те имат рекорд от 10-3 и почти сигурно ще участват в плейофите.

Патрик Махоумс изигра много смесена игра. Куотърбекът хвърли 352 ярда и три тъчдауна, но имаше и три прекъсвания. Джерик Маккинън беше един от най-привлекателните играчи на Chiefs, който улови пасове за 112 ярда и два тъчдауна. Защитата също изигра голяма роля за победата с шест сака.

Куотърбекът на Бронкос Ръсел Уилсън записа 247 ярда, три тъчдауна и едно прехващане, но по-късно трябваше да бъде изваден от игра заради съмнение за сътресение. Денвър вече загуби пет поредни мача и с резултат 3-10 няма математически шанс за участие в плейофите.

Carolina Panthers в Seattle Seahawks 30:24

Сиатъл Сийхоукс претърпяха горчив неуспех в битката си за плейофите. Със загубата от Каролина Пантърс те загубиха три от последните си четири мача и се влошиха до рекорд от 7-6. „Имам чувството, че Seahawks са били понижени от представянето след мача в НФЛ Германия“, каза експертът по бягане Вернер.

16 секунди преди края на мача „морските ястреби“ се доближиха до шест точки. Въпреки това последвалият изстрел не успява. Куотърбекът на „морските ястреби“ Джино Смит хвърли 264 ярда и три тъчдауна, но имаше и два интерсепшъна. Плеймейкърът на Пантерс Сам Дарнолд не беше никак забележителен – 120 ярда и един тъчдаун. Но играта с бягане беше много ефективна – 223 ярда и два тъчдауна.

Каролина спечели три от последните си четири мача и се върна в борбата за плейофите. Записът 5-8 със сигурност не звучи особено обещаващо. Въпреки това нито един отбор в слабия НФК Юг не е спечелил повече от шест мача досега. Тампа Бей води в дивизията