Мач от НФЛ в Лондон: New York Jets се събуди твърде късно срещу Atlanta Falcons

Първият празник на НФЛ в Лондон за сезона 2021 г. е за Atlanta Falcons с 27:20. Отборът около куотърбека Мат Райън дълго време не позволява почти нищо срещу Ню Йорк Джетс и решава мача след последния скок на нападението на Уилсън в четвъртата четвърт.

Мюнхен – Над 62 000 футболни фенове от Обединеното кралство, Германия и цяла Европа се отправиха на поклонение към стадиона на Тотнъм Хотспър в неделя за първия мач в Лондон от две години насам.

Мачът между „Ню Йорк Джетс“ и „Атланта Фалконс“ не обещаваше най-известните имена в лигата, но поне трябва да осигури точки и зрелищни отигравания. Новобранецът Кайл Питс предизвика вълнение с улов с една ръка и първия си тъчдаун в кариерата.

Като цяло Атланта Фалконс доминираше от самото начало на мача. Макар Мат Райън да отбеляза точки в началото с гол и два тъчдауна на Питс и Хейдън Хърст, „Джетс“ трябваше първо да загреят.

NFL Лондонска игра: Зак Уилсън отново се колебае

Куотърбекът-новобранец Зак Уилсън беше особено слаб в началото, като хвърли интерсепшън и неточни и къси пасове. Едва през второто полувреме „зелената банда“ се събуди и намали междинното изоставане от 0:17 до 17:20 благодарение на два тъчдауна на беговете Тай Джонсън и Майкъл Картър.

Това обаче не стана много по-вълнуващо от това, тъй като „Соколите“ спечелиха важни ярдове, минути и тъчдаун за играта с два резултата, особено чрез Кордарел Патерсън.

Последният фийлд гол на Джетс с неуспешен онсайд кик доведе до крайния резултат 27:20. Атланта се подобрява до 2-3. Джетс, от друга страна, не могат да надградят над първата си победа за сезона и остават на дъното на АФК Изток с 1-4.