NFL: Kontrowersyjna decyzja – sędziowie mogą zostać wyeliminowani z playoffów

Sędziowie w Wild Card Game pomiędzy Cincinnati Bengals a Las Vegas Raiders wywołali dyskusję. NFL nie skomentowała tego, ale mogła odpowiedzieć w inny sposób.

Monachium – NFL nie skomentowała jeszcze kontrowersyjnej decyzji sędziowskiej w meczu o dziką kartę pomiędzy Cincinnati Bengals a Las Vegas Raiders. Liga zapewne rozstrzygnie to na swój sposób: Według raportu „ESPN”, ekipa sędziego Jerome’a Bogera prawdopodobnie nie będzie już więcej używana podczas playoffów.

Co się stało? Niespełna dwie minuty przed przerwą, rozgrywający Bengals Joe Burrow znalazł Tylera Boyda w strefie końcowej rzutem tuż przy linii bocznej.

Liniowy Mark Steinkerchner zagwizdał jednak, gdy piłka była w powietrzu – myśląc, że Burrow w momencie rzutu był już przy linii bocznej, co nie było prawdą.

Zasady są jasne: jeśli gwizdek zostanie odgwizdany, gra jest zakończona. Mimo to, sędziowie zaliczyli to przyłożenie.

Bengals wyszli na prowadzenie 20-6 dzięki przyłożeniu, kończąc mecz wygraną 26-19 i pierwszym od 31 lat zwycięstwem Cincinnati w playoffach.

Graded by appearances

NFL nic nie mówi o tych incydentach, ale i tak zareaguje – podaje „ESPN”.

Tło: Sędziowie są oceniani po swoich zadaniach i normalnie Boger i spółka powinni zostać ukarani za ich wykonanie. Przy przekonującym występie, drużyna Sędziów teoretycznie mogła być nawet w rozmowie o Super Bowl.

Jak czytamy w raporcie, słabe wyniki Bogera nie są zaskoczeniem dla ligowego źródła. Krytykę wywołał również fakt, że drużyny sędziowskie są ponownie kompletowane na playoffy