Minnesota Vikings pokonują San Francisco 49ers po wielkiej walce

Minnesota Vikings i San Francisco 49ers stoczyli wielką walkę na koniec siódmego dnia rozgrywek NFL, z której zwycięsko wyszli Vikings na własnym stadionie.

Mecz Monday Night Football siódmego dnia rozgrywek NFL miał wiele do zaoferowania pod względem napięcia. Ostatecznie padł tylko jeden wynik pomiędzy Minnesota Vikings i San Francisco 49ers. Vikings pokonali 49ers 22:17 i pogrążyli przyjezdnych w małym kryzysie.

Wbrew swojej reputacji, Kirk Cousins pokazał się z dobrej strony w meczu prime-time. Skończył 35 ze swoich 45 podań, zdobywając 378 jardów i dwa przyłożenia. Popełnił jednak również stratę, gdy Charvarius Ward przechwycił podanie.

Jednak gra biegowa Vikings nadal się nie układa. Alexander Mattison biegał osiem razy na 39 jardów, Cam Akers dziesięć razy na 31 jardów. Brandon Powell również miał jeden bieg na pięć jardów.

Pod nieobecność Justina Jeffersona, debiutant Jordan Addison był zwycięzcą meczu. Zebrał 124 jardy odbiorcze i dwa przyłożenia na siedmiu złapanych piłkach, ale w międzyczasie musiał zejść z boiska z kontuzją.

Sytuacja wyglądała zupełnie inaczej w przypadku 49ers. Christian McCaffrey zdołał przebiec tylko 45 jardów na 15 prób, a Elijah Mitchell stracił nawet jard w swoim jedynym biegu. Prawdopodobnie decydujący o losach meczu błąd został popełniony przez „CMC”, gdy stracił piłkę tuż przed strefą końcową w drugiej kwarcie. Dean Lowry podniósł fumble.

Decydujący mecz: Obrót na połowie przeciwnika

Długo bezbłędny tym razem był rozgrywający Brock Purdy, który wyglądał źle w przegranej z Cleveland Browns w szóstym tygodniu. Z 29 piłek Purdy podłączył 21, zdobywając 272 jardy przestrzeni i przyłożenie do McCaffreya. Jeden z jego trzech przyłożeń w meczu (51 jardów). Jednak głęboko w czwartej kwarcie dokonał drugiego i trzeciego przechwytu w sezonie na Camryn Bynum, ostatniego w potencjalnym zwycięskim napędzie.

Z Deebo Samuelem nieaktywnym, tight end George Kittle wykonał większość pracy w powietrzu. Był najlepszym odbiornikiem 49ers z 78 jardami na pięciu połowach.

To druga porażka z rzędu dla 49ers. W przyszłym tygodniu drużyna Kyle’a Shanahana zagra z Cincinnati Bengals. Minnesota Vikings czekają na Green Bay Packers w pojedynku dywizji.