Green Bay Packers przegrywają dramatycznie z Minnesota Vikings – mimo mocnego St. Brown

Minnesota Vikings i Green Bay Packers dostarczają wysokiej klasy i zróżnicowany mecz rywalizacji. Gospodarze mają lepszą końcówkę.

Munich – Aaron Rodgers i Green Bay Packers dostali krwawego nosa w thrillerze w Minneapolis. Minnesota Vikings wygrali pojedynek dywizyjny arcyrywalów 34:31 (16:10). Kicker Greg Joseph zdobył 29-jardowego gola w doliczonym czasie gry.

Justin Jefferson był wyróżniającym się zawodnikiem Vikes z ośmioma połowami na 169 jardów i dwoma przyłożeniami. Kirk Cousins miał trzy punkty i w sumie 341 jardów z powietrza.

Dla Packers imponujący byli Marquez Valdes-Scantling (123 jardy przyłożenia) i Davante Adams (115 jardów przyłożenia). Rodgers, który w tygodniu zmagał się z urazem palca u nogi, zakończył mecz z 385 jardami i czterema przyłożeniami.

Obie drużyny rozpoczęły mecz ze swoimi kopaczami, zanim Dalvin Cook (86 rushing jardów) po raz pierwszy umieścił jajko w strefie końcowej. Biegacz musiał pokonać tylko jeden jard, po tym jak Jefferson złapał 56 jardów. Nieudana próba Józefa.

Crosby pudłuje – Deguara zdobywa pierwszy punkt

Mason Crosby spudłował z 32 jardów – jego ósmy niecelny strzał w sezonie. Z drugiej strony, Adam Thielen (82 receiving yards) zdobył dziesięć jardów. Tuż przed przerwą przyszło jednak to, co często zdarza się Vikings w tej fazie gry: zdobyli przyłożenie, a pierwsze w karierze trafienie zaliczył Josiah Deguara (37 jardów odbiorów).

Ale Minnesota miała właściwą odpowiedź – Jefferson zdobył pierwsze przyłożenie w połowie drugiej i zrobiło się nagle 23:10.

Jednak Packers skontrowali to punktami Adamsa, do czego przyczynił się 10-jardowy bieg Equanimeousa St. Niemiec-Kalifornijczyk zaimponował również dwoma przechwytami na 43 jardy.

Jefferson ponownie daje Wikingom prowadzenie

Bo dzięki temu, że gwiazda receivera uderzyła ponownie, a Crosby trzymał nerwy na wodzy, „the Pack” właściwie odwrócili losy meczu, doprowadzając do stanu 24-23.A gospodarze? Do gry powrócił Jefferson i zdobył dwupunktową przewagę, doprowadzając do stanu 31:24.

Ten wynik nie utrzymał się długo. Green Bay potrzebowało tylko trzech zagrań, by zdobyć kolejny punkt, po 75-jardowym przyłożeniu Rodgersa po podaniu Valdesa. Było 31-31 i wtedy Joseph miał swój wielki moment.

Na domiar złego Packers stracili Elgtona Jenkinsa, prawdopodobnie O-lineman zerwał ACL w lewym kolanie bez kontaktu z przeciwnikiem.

Podczas gdy Minnesota wyrównała swój rekord do 5-5, Green Bay jest teraz 8-3. Obie drużyny zmierzą się w Week 12 w późniejszej sesji niedzielnej. Następnie Packers podejmą Los Angeles Rams, podczas gdy Vikings zmierzą się z San Francisco 49ers.