Detroit Lions pokonują Kansas City Chiefs – Amon-Ra St. Brown z pierwszym przyłożeniem w sezonie

Detroit Lions pokonują Kansas City Chiefs na inaugurację nowego sezonu NFL. Niemiec Amon-Ra St. Brown odgrywa szczególną rolę w meczu

Co za początek nowego sezonu NFL! W pierwszym meczu sezonu 2023 Detroit Lions prowadzeni przez niemieckiego wide receivera Amon-Ra St. Browna dołożyli porażkę 21:20 z aktualnym zwycięzcą Super Bowl Kansas City Chiefs.

Po raz pierwszy od 2017 roku Detroit rozpoczęło sezon od zwycięstwa.

Na Arrowhead Stadium w Kansas City to właśnie St. Brown zdobył pierwsze przyłożenie w nowym sezonie pod koniec pierwszej kwarty. Po 9-jardowym podaniu od rozgrywającego Jareda Goffa, Lwy wiwatowały w strefie końcowej.

St. Brown okazał się najbardziej niezawodnym zbierającym dla swojego signal callera podczas meczu. Stał się również pierwszym graczem w historii Lions, który osiągnął 200 przyłożeń w swoich pierwszych trzech sezonach NFL, zdobywając czwarte przyłożenie w meczu.

Oprócz Niemca, debiutant w obronie Brian Branch również zaimponował gościom, przenosząc piłkę 50 jardów do strefy końcowej po przechwyceniu w trzeciej kwarcie.

Tymczasem rozgrywający Goff pozostał bezbłędny i przedłużył swoją passę kolejnych podań bez przechwytu do 359, co jest trzecią najdłuższą passą w historii NFL.

Chiefs walczą bez Kelce

Z drugiej strony, jego odpowiednik był znacznie bardziej otrzeźwiający. Supergwiazda Chiefs Patrick Mahomes co prawda rzucił dwa podania na przyłożenie – Rashee Rice i Blake Bell złapali krótkie podania od swojego rozgrywającego – ale Mahomes musiał też pogodzić się ze wspomnianym wcześniej przechwytem po błędzie swojego odbiorcy Kadariusa Toneya.

W każdym razie zwycięzcy Super Bowl zmagali się wyraźnie bez tight enda Travisa Kelce, który doznał kontuzji w krótkim czasie. Odbiorcy kilkakrotnie upuszczali podania, a gra biegowa nie działała tak dobrze z zaledwie 45 jardami i 17 biegami.