Giants świętują Tommy’ego DeVito, comeback Titans szokuje Dolphins

W 14. dniu meczowym NFL odbyły się dwa spotkania Monday Night Football, które po raz pierwszy rozpoczęły się o tej samej porze. Były dwa pojedynki konferencyjne, które zakończyły się niczym innym jak thrillerem

Na zakończenie 14. dnia meczowego NFL doszło do dwóch starć w AFC i NFC, a dwa mecze po raz pierwszy rozpoczęły się o tej samej porze w poniedziałkowy wieczór.

W AFC Miami Dolphins zmierzyli się z Tennessee Titans, a w NFC New York Giants z Green Bay Packers. Ostatecznie Titans i Giants wygrali w dramatycznym stylu.

Na Hard Rock Stadium w Miami doszło do prawdziwego dreszczowca. Po tym, jak Dolphins przez długi czas wydawali się zahamowani ofensywnie, Titans wykopali sobie 14-punktową dziurę z kilkoma błędami. W bardzo krótkim czasie Tytani dwukrotnie maszerowali w dół boiska, aby wyrównać na 28-27, zanim ostatni drive Dolphins wygasł.

Ogólnie rzecz biorąc, rozgrywający Tua Tagovailoa wykonał 23 z 33 podań na 240 jardów i stracił jedną piłkę. Dolphins nie zdobyli żadnych punktów ofensywnych w pierwszej połowie.

Najlepszym strzelcem był Raheem Mostert z 96 jardami w 21 biegach i dwoma przyłożeniami, a najlepszym podającym Jaylen Waddle z 79 jardami i sześcioma przyłożeniami. Tyreek Hill musiał opuścić mecz z kontuzją kostki i przebiegł 61 jardów.

Will Levis zaliczył 327 jardów podań dla Titans, zapewnił pierwsze przyłożenie Dolphins w meczu z pick six do Zacha Sielera, ale poprowadził swoją drużynę do prowadzenia w decydującym momencie. Najlepszym biegaczem był Derrick Henry z zaledwie 35 jardami, średnio 2,1 jarda, ale dwoma przyłożeniami. Wiodącym receiverem był DeAndre Hopkins z 124 jardami, w tym najważniejszym przyłożeniem w 2. kwarcie na 45 jardów.

Giants wyrywają zwycięstwo z rąk Packers

W równoległym meczu Green Bay Packers byli faworytami w starciu z New York Giants, ale przez długi czas walczyli z całych sił. Ostatecznie wynik brzmiał 24:22 na korzyść Nowego Jorku po podobnie szalonej fazie finałowej

Quarterback Tommy DeVito na początku błyszczał bardziej jako biegacz niż podający. Przez długi czas był czołowym biegaczem z 71 jardami w biegu, a w powietrzu zdobył 158 jardów, przyłożenie i żadnych strat. Saquon Barkley zdobył dwa przyłożenia i przebiegł 86 jardów, ale pod koniec 4. kwarty, gdy Giants byli na dobrej drodze do zwycięstwa, popełnił faul bez interferencji. Następnie Packers objęli dramatyczne prowadzenie, zanim Giants wrócili w pole punktowe, a Randy Bullock trafił tego gola. Najlepszym receiverem był Wan’Dale Robinson z 79 jardami.

Jordan Love miał spadek swojej dobrej formy. Złapał tylko 25 z 39 piłek i rzucił przechwyt Jasonowi Pinnockowi. Nie udało mu się zdobyć przyłożenia, ale zaliczył fumble. Najlepszym biegaczem był AJ Dillon z 53 jardami, a najgroźniejszy w powietrzu był Tucker Kraft z 64 jardami. Przyłożenie zdobył Malik Heath.

Packers będą gościć Tampa Bay Buccaneers w przyszłym tygodniu, podczas gdy Giants udadzą się do New Orleans Saints. Miami Dolphins jadą do New York Jets, a Tennessee Titans goszczą Houston Texans.