NFL: Green Bay Packers имаха само десет играчи на терена при решаващия гол

The Green Bay Packers surprising lost to the San Francisco 49ers in the Divisional Round. Голяма роля за поражението изиграха специалните отбори, които се провалиха в три случая.

Мюнхен – Някъде в снежните преспи на Грийн Бей, в тази използвана вечер, „Грийн Бей Пакърс“ напълно бяха загубили прегледа. Това пролича при победния гол на Роби Гулд.

Когато кикърът на Сан Франциско 49ърс хвърли яйцето от 45 ярда, а часовникът беше навършил 13:10 минути, пред него бяха само десет играчи на домакините.

Кой се е объркал и е пропуснал репликата си, вероятно ще остане тайна за Packers. Ужасът от почти сензационното поражение на най-добрия отбор от редовния сезон вероятно е твърде дълбок, за да се търсят отделни обвиняеми. И е много вероятно дори единадесетият играч на терена да не е бил в състояние да предотврати директния удар на ветерана.

Ward блокира опит за гол на Кросби

Въпреки това сцената в крайна сметка е симптоматична. Специалните екипи на координатора Морис Дрейтън, който пое отговорността едва този сезон, показаха ужасно представяне.

В края на първото полувреме Мат Кросби се опита да вкара гол от 39 ярда, който беше блокиран от Джими Уорд, след като той премина линията почти недокоснат. Поне пънтерът Кори Бойоркес защити топката, за да предотврати по-лошото.

Блокиран удар на Packers се превръща в тъчдаун на 49ers

В последната четвърт те не успяха да го направят. Джордан Уилис блокира опита за удар на Бойоркес и Таланоа Хуфанга го пренесе на шест ярда в крайната зона.

Именно този гаф на специалните екипи позволи на „Нинерс“ да изравнят. И с това в позиция да вкара победен гол в следващия мач.

LaFleur поема вината за грешките

Главният треньор Мат Лафлър пое вината за пропуските. „Това не бива да се случва. Това е неприемливо“, каза той за представянето на десетте човека, „Но това е и моя вина“.

„Патрик Есум, специалист по НФЛ, също излезе чист. В Twitter той написа: „Това, което Packers направиха в специалните отбори, е гротескно. Независимо от това, че имаш само 10 души на терена за най-важния блок за гол на сезона и ти липсва важен човек от страната на блока, за да имаш 3 срещу 2, имаше твърде много фундаментални грешки, които могат да струват главата на треньора на специалните отбори.“

Така че специалните екипи на „Пак“ бяха всичко друго, но не и готови за плейофите. И като такива са може би най-голямата строителна площадка в отбор, който може да бъде изправен пред разтърсване.