Сиатъл Сийхоукс побеждават Филаделфия Ийгълс – рекорд на НФЛ за Джейлън Хъртс

Сиатъл Сийхоукс преодоляха сушата и спечелиха мача срещу Филаделфия Ийгълс. От своя страна Орлите допускат третото си поредно поражение и потъват още повече в криза.

В края на 15-ия ден от мачовете в НФЛ Филаделфия Ийгълс напълно загубиха от поглед върха в НФК. Те претърпяха поражение със 17:20 от Сиатъл Сийхоукс.

До малко преди началото на мача беше под въпрос дали Джелен Хъртс ще може да играе. Той беше измъчван от заболяване. Той дори пътува до Сиатъл отделно от отбора, за да сведе до минимум риска от инфекция.

Болестта му се виждаше в някои части на играта. Той хвана 17 от 31-те си топки и постигна 143 ярда пас. Хърц обаче беше по-опасен на крак, където натрупа 82 ярда и два тъчдауна, единият от които чрез зловещия „Tush Push“.

Това беше и исторически тъчдаун, тъй като означаваше 14-ия рутинг тъчдаун за сезона му. Той изравни рекорда на куотърбека за един сезон, поставен от Кам Нютън през 2011 г.

Най-добрият ресивър на „орлите“ беше Ей Джей Браун с 56 ярда. В края на четвъртата четвърт Хъртс хвърли още два интерсепшъна към защитника Джулиан Лав. Единадесетият и дванадесетият за сезона му.

Сийхоукс са опасни дълго време само чрез Уокър – мачовците Дрю Лок

В отсъствието на Джено Смит, който все още е извън строя, нападението на Сиатъл Сийхоукс дълго време беше неубедително, но в края на мача се развихри. Дрю Лок завърши 22 от 33-те си паса за 208 ярда, плюс първокласен победен ход дълбоко в четвъртата четвърт.

Моторът на нападението на Вашингтон беше бегачът Кенет Уокър. Второкурсникът бе най-добрият бегач (86 ярда, един тъчдаун), а освен това хвана 26 ярда.

Най-добрият ресивър беше Ди Кей Меткалф със 78 ярда, който улавяше важни и трудни топки в критично време. Джаксън Смит-Нигба улови решителния тъчдаун. Присъствието на Тайлър Локет (три улова за 21 ярда при осем цели) можеше само да се предполага.

Сега „ястребите“ имат рекорд от 7-7 и местата за плейофите отново са на една ръка разстояние. От друга страна, „Ийгълс“ вече са с баланс 10-4 и на практика изостават с два мача в надпреварата със Сан Франциско 49ърс (11-3) за първото място в НФК.

Сийхоукс пътуват до Тенеси Титанс през 16-ата седмица, докато Орлите приемат Ню Йорк Джайънтс на Коледа.