Плейофите в НФЛ: Los Angeles Rams се страхуват за домакинското си предимство срещу San Francisco 49ers

Огнените от Лос Анджелис се страхуват за домакинското си предимство преди мача от първенството на NFC срещу San Francisco 49ers. Твърди се, че феновете от района на Лос Анджелис са възпрепятствани да купуват билети.

Мюнхен/Лос Анджелис – „Овните“ от Лос Анджелис са на крачка от Супербоул след победа в последната минута над „Тампа Бей Бъкейнърс“.

Преди мача за шампионата на NFC срещу Сан Франциско 49ers, франчайзът иска да се увери, че наистина се радва на предимството на домашното поле. Предисторията на опасенията е, че стадионът SoFi вече беше предимно в цветовете на гостите, за голямо неудоволствие на домакините, при победата на Сан Франциско с 27-24 в продълженията през 18-ата седмица.

Според Mercury News Овните са информирали търсачите на билети чрез платформата Ticketmaster, че публичните продажби за мача са ограничени до жителите на района на Лос Анджелис. Местоживеенето се определя от адреса за фактуриране на кредитната карта при поръчката.

Овните се стремят да станат първият отбор, който е домакин на първенството на конференцията и на Супербоул в последователни мачове. Междувременно 49-те са на две победи от това да се присъединят към „Ню Инглънд Пейтриътс“ и „Питсбърг Стийлърс“ като единствените франчайзи, които са спечелили шест трофея „Ломбарди“.

Ограничаване на феновете: Рамс далеч не са единственият отбор

„CBS“ съобщава, че Тенеси Титанс са използвали подобна тактика преди мача си от дивизионния кръг срещу Синсинати Бенгалс с надеждата да ограничат броя на феновете на Бенгалс на стадион „Нисан“.

Според коригираните правила на Титаните билетите за мача миналата събота не можеха да бъдат прехвърляни на купувачи до 24 часа преди началото на мача.

Тази тактика обаче изглежда не проработи, тъй като десетки фенове на Бенгалс бяха на разположение, за да отпразнуват победата на своя отбор в последната минута в Нешвил.