Ню Орлиънс Сейнтс: Няма „Gamechanger“! Trevor Siemian предизвиква притеснения

Нюорлеанските светци вече загубиха четвъртия си пореден мач срещу Бъфало Билс. Освен дългия списък с контузени, основният проблем изглежда е в позицията на куотърбека: Тревър Симиан е надежден играч, но от него не бива да се очаква участие в плейофите.

Ню Орлиънс/Мюнхен – За редовните посетители на Caesars Superdome това беше непознат звук. През третата четвърт от трибуните се изсипаха освирквания на терена.

Куотърбекът Тревър Симиан и нападението на „Ню Орлиънс Сейнтс“ бяха спрени за пореден път от защитата на „Бъфало Билс“. Това не е моментна снимка във времето, а постоянно състояние, което определя игрите на гордия франчайз от няколко седмици насам.

New Orleans Saints: Извън плейофната надпревара и в несъстоятелност

„Не бяхме достатъчно добри, за да спечелим днес. Наистина не играх добре“, призна покрусеният сигналист след мача в нощта на Деня на благодарността. Това беше четвърта поредна загуба, а плейофите засега са далечен спомен с резултат 5-6.

Все пак трябва да се отбележи, че в момента Симиан няма лесна задача. Звездата Алвин Камара липсва от 10-та седмица поради контузия, а Майкъл Томас, най-добрият приемник на „светците“, също не е на разположение.

И тогава има факт, че Симиан дори не е номер едно в позицията на куотърбек: тази роля всъщност се дължи на Джеймис Уинстън, който скъса своя ACL срещу Тампа Бей през седмицата 8 и запази франчайза стабилен в плейофната надпревара с рекорд от 4-2.

Симиан все пак изведе Ню Орлиънс до победа срещу „Бъккейнърс“, но оттогава клубът се измъква парче по парче.

Trevor Siemian: Статистиката за пасовете оставя много да се желае

Ако разгледате статистиката на 29-годишния играч, се откроява положителното му съотношение между брой докосвания и прехващания: Девет пъти хвърлянията на Симианс намират крайната зона, а само три пъти се озовават при противника. На пръв поглед солиден рекорд за плеймейкър от НФЛ.

В следващите статистически данни обаче тенденцията постепенно се променя. 1083 ярда за четири и половина мача не е вълнуваща цифра, а 216,6 ярда на мач го нареждат на 26-о място в лигата.

6,3 ярда на опит на Симиан също е доста под средното ниво, Уинстън вкарва с един ярд повече на хвърляне, Кайлър Мъри държи най-доброто постижение за куотърбек с 8,9 ярда. Процентът на завършеност на пасажера е най-лошият от всички стартови куотърбеци – 57,2%, като само Райън Фицпатрик, който претърпя сериозна контузия през първата седмица, изостава от Симиан с 50%.

Siemian не променя правилата на играта

Статистиката отразява това, от което се оплакват много фенове на „светците“: Симиан е надежден плеймейкър, но на 29-годишния играч му липсва онова нещо, което отличава истинските звезди от „нормалните куотърбеци“ – 29-годишният играч не е „gamechanger“.

Този факт е и неговата гибел в Денвър. През 2016 г. бившият пасажер от Северозападния университет наследява Пейтън Манинг в отбора на Бронкос. Седмият избор от 2015 г. се справи добре, като завърши годината с рекорд от 9-7, 3401 ярда, 18 тъчдауна и само 10 прекъсвания (общо 14 завършени мача).

След това през 2017 г. Симиан изпада в криза: В единадесет мача 29-годишният играч записа само дванадесет тъчдауна срещу четиринадесет прехващания, а поради слаби резултати и контузии в някои мачове беше заменен от Брок Осуайлър и Пакстън Линч.

Тревор Симиан: Не мога да се справя без помощ

Докато в Денвър силната защита около Вон Милър и нелетящата зона на втори план улесниха живота на Симиан, в Ню Орлиънс Алвин Камара пое голяма част от отговорността за нападението от него. След като суперзвездата е аут, Симиан вече е сам, въпреки че защитата на светците е способна на страхотни неща в добър ден (като срещу Тампа Бей).

Потенциалът за големи игри, от който Ню Орлиънс се възползва през последните години с Дрю Брийс и просто Камара, видимо липсва в нападението.

Сезонът в НФЛ обаче далеч не е приключил, шест мача все още могат да разклатят картината на плейофите, а с това и шансовете на „светците“.

Ню Орлиънс Сейнтс: въртележката на куотърбека бавно набира скорост

Ще бъде ли Тревър Симиан все още на терена тогава?

„Ще трябва да разгледаме добре какво правим в момента и с кого го правим“, каза след мача старши треньорът Шон Пейтън. „Ще разгледаме всичко. Очевидно е, че трябва да направим това.“

Алтернатива може да бъде Тейсъм Хил. Досега швейцарското армейско ножче на „светците“ е било на терена само като опция, но вече пое ръководството на нападението през миналия сезон – Хил все пак успя да спечели три от четири мача.

Тревор Симиан: Мачът срещу Далас е последен шанс?

Но Пейтън и „светците“ нямат много време да мислят. Още в петък вечер ви очаква следващият съперник – в мача в четвъртък вечер Ню Орлиънс приема Далас Каубойс, които също преживяват известна криза.

Този мач може да се окаже последният шанс на Тревър Симиан да остане в НФЛ за дълъг период от време. Той ще се нуждае от добро представяне срещу защитата на Cowboys.

„Who dat“ нацията ще се надява Симиан да го обърне.