Минесота Викинги повалят Сан Франциско 49ers с голям бой

Минесота Викингс и Сан Франциско 49ърс проведоха голяма битка в края на седмия мач от НФЛ, от която „викингите“ излязоха победители на собствения си стадион.

Футболният мач в понеделник вечер от седмия игрови ден на НФЛ имаше какво да предложи по отношение на напрежението. В крайна сметка между Минесота Вайкингс и Сан Франциско 49ърс имаше само един резултат. Викингите победиха 49-те с 22:17 и потопиха гостите в малка криза.

Противно на репутацията си Кърк Къзънс показа добро представяне в мача в праймтайма. Той завърши 35 от своите 45 паса, като спечели 378 ярда и два тъчдауна. Въпреки това той извърши и обрат, когато Чарвариъс Уорд пресече пас.

Играта на „Викингите“ обаче продължава да изпитва затруднения. Александър Матисън бяга осем пъти за 39 ярда, а Кам Акерс – десет пъти за 31 ярда. Брандън Пауъл също имаше едно бягане за пет ярда.

В отсъствието на Джъстин Джеферсън новобранецът Джордан Адисън беше титуляр в мача. Той събра 124 получаващи ярда и два тъчдауна при седем уловени топки, но междувременно трябваше да излезе с контузия.

Ситуацията беше напълно различна за 49-те отбора. Крисчън Маккафри успя да постигне само 45 ярда при 15 опита за руунинг, а Илайджа Мичъл дори загуби един ярд при единственото си бягане. Възможно е грешката, която промени хода на играта, да е допусната от „CMC“, когато той загуби топката малко преди крайната зона във втората четвърт. Дийн Лоури вдигна фъмбъла.

Решаващият фактор в мача: обрат в противниковата половина

Дълго време безупречен този път беше куотърбекът Брок Пърди, който изглеждаше зле при загубата от Кливланд Браунс през шестата седмица. От 29 топки Пърди свърза 21, като спечели 272 ярда пространство и тъчдаун към Маккафри. Едно от трите му улавяния в мача (51 ярда). Дълбоко в четвъртата четвърт обаче той направи втория и третия си интерсепшън за сезона на Камрин Байнум, последният при потенциално печеливш драйв в мача.

При неактивността на Дийбо Самюел, тесният енд Джордж Китъл свърши по-голямата част от работата по въздуха. Той беше най-добрият ресивър на 49-те със 78 ярда от пет улова.

Това е втора поредна загуба за 49-те. Следващата седмица отборът на Кайл Шанахан ще играе с „Синсинати Бенгалс“. Минесота Викинги очакват Грийн Бей Пакърс в двубой от дивизията.