Детройт Лъвове победиха Las Vegas Raiders – притеснения за Якоб Джонсън

Детройтските лъвове победиха Лас Вегас Рейдърс, за да затворят мач №8, но твърде близо заради две грешки. Въпреки това има притеснения за Якоб Джонсън, който е в протокола за сътресения.

В мача в понеделник вечер от осмия игрален ден на НФЛ Детройт Лъвове постигнаха шестата си победа. Срещу Лас Вегас Рейдърс резултатът беше 26:14, което беше твърде близо според хода на мача.

Джаред Гоф показа подобрение след най-слабото си представяне от няколко месеца насам срещу Балтимор Рейвънс през шестата седмица, но все още не е във формата от септември. Той свърза 26 от 37 топки (70%), включително тъчдаун към новобранеца тесен енд Сам Лапорта. Въпреки това той пропусна и пик 6 срещу Маркъс Питърс в първия драйв на второто полувреме.

Бягащият бек Джахмир Гибс направи своя пробив в отсъствието на водещия бек Дейвид Монтгомъри, като събра невероятните 152 ярда, както и тъчдаун (при 26 бягания) по земя, плюс 37 ярда при пет улова.

Водещ получател отново беше Амон-Ра Сейнт Браун. Германо-американецът улови шест топки за 108 ярда, а Лапорта имаше осем улова за 57 ярда. С това той счупи рекорда на франчайза: нито един ресивър на Лъвовете не е успявал да стигне по-бързо до единадесет мача със 100 получени ярда, той замени Калвин „Мегатрон“ Джонсън.

Защитата на Рейдърс блести, Даванте Адамс е невидим

Нападението на Лас Вегас Рейдърс, от друга страна, не стигна почти до никъде. Джими Гарополо успя да спечели само десет топки (от 21 опита) за 126 ярда. На всичкото отгоре Кърби Джоузеф направи едно прекъсване. Той беше изблъскан шест пъти, пет от които само през последната четвърт.

Статистиката на широките ресивъри изглеждаше съответно. Само трима играчи хванаха повече от една топка, като Джош Джейкъбс беше водещият ресивър с 27 ярда. Даванте Адамс успя да хване само една топка за единадесет ярда въпреки седемте цели, като накрая хвърли каската си на пейката от неудовлетвореност.

На земята Джейкъбс изигра един от по-добрите си мачове, което не говори добре за сезона му досега. Той натрупа 61 ярда и тъчдаун при 15 бягания. Има обаче притеснения относно водещия му блокиращ играч Якоб Джонсън. Роденият в Щутгарт играч първо остана на земята при връщане на пънт и след няколко минути отиде в съблекалнята, откъдето не се върна. Той е в протокола за сътресение на мозъка.

Макар че защитата допусна безброй ярдове, тя предизвика и няколко обрата. Както бегачът Крейг Рейнолдс, така и широкият ресивър Джош Рейнолдс загубиха по една дузпа, в допълнение към шестицата на Маркъс Питърс.

През деветата седмица Детройт Лайънс имат своята седмица на разпускане, а Лас Вегас Рейдърс играят у дома срещу еднакво безобидните в офанзивен план Ню Йорк Джайънтс.