NFL – Последната секунда! Лас Вегас Рейдърс победиха Кливланд Браунс

Лас Вегас Рейдърс избегнаха в последния момент поражение, което можеше да бъде избегнато. Raiders спечелиха с 16:14 срещу Cleveland Browns благодарение на гол в последната секунда.

Munich/Cleveland – Лас Вегас Рейдърс запази надеждите си за плейофите и след 15-ата седмица. Raiders спечелиха мача, който трябваше да се играе в събота вечер (немско време), срещу Cleveland Browns с 16-14.

Отслабените от смените Браунс се борят по най-добрия начин

Браунс дори бяха напред до предупреждението за две минути, въпреки че липсваха 18 играчи поради болести на Covid, включително осем стартови играчи. Даниел Карлсон, кикърът на „Рейдърс“, който наскоро подписа нов договор, реши мача с гол от 48 ярда, когато времето изтече.

Ник Мюленс, куотърбек номер три, наистина нямаше лоша игра за „Браунс“ с 67% от приложената топка, 147 ярда спечелено пространство и тъчдаун.

Мюленс беше подкрепен от играта на Ник Чъб, който също имаше солидна игра с 91 ярда и тъчдаун, макар че средната му стойност (четири ярда на пробег) остави нещо за желаене. Най-добрият ресивър на „Браунс“ беше Донаван Пийпълс-Джоунс с 48 ярда, а тъчдаунът беше уловен от Харисън Брайънт.

Raiders с твърде много грешки

Рейдърите от своя страна спечелиха мача, но не се представиха добре, особено през второто полувреме. На почивката те задържаха Браунс на нула точки, което се случва за първи път от 2018 г. насам, и изоставаха с 13-14 точки след повече от предотвратими грешки.

Дерек Кар завърши 25 от 38-те си паса, като спечели 236 ярда, тъчдаун (на Брайън Едуардс) и прехващане на корнербека на Браунс Грийди Уилямс.

През 16-ата седмица Рейдърс се изправят срещу Денвър Бронкос у дома. С три победи в оставащите три мача те дори могат да се класират за плейофите.

Следващата събота Браунс са домакини на Грийн Бей Пакърс в следващия мач в най-гледаното време. Там те се надяват да си върнат някои играчи от списъка на Covid.