NFL: Ню Йорк Джетс печели отново! Уилсън на пейката, Уилсън блести

Зач Уилсън трябваше да гледа след игривата си суша и словесната си грешка. Вместо това неговият съименник Гарет Уилсън се отличи със седмата победа на Ню Йорк Джетс за сезона. Чикагските мечки се държаха само едно полувреме.

Мюнхен – Ню Йорк Джетс спечелиха двубоя на резервните куотърбеци и по този начин отново отговориха на загубата от Ню Инглънд Пейтриътс с победа. След равностойно първо полувреме отборът от „Голямата ябълка“ спечели с 31:10 (17:10) срещу Чикаго Беърс.

Майк Уайт започна за Джетс, защото Зак Уилсън не знаеше как да поеме публично отговорност след последните си слаби изяви преди седмица. От своя страна Bears трябваше да се справят без Джъстин Фийлдс, който бе наранил рамото си, и неговия заместник Тревър Симиан, който получи натъртване на страничните коремни мускули по време на загрявката, но стисна зъби.

Още в първия диск Уайт показа какво е създал. Той преведе „зелената банда“ през игрището със светкавична скорост и подаде на Гарет Уилсън от осем ярда за тъчдаун – въпреки задържането от страна на противника.

Беърс обръщат мача – притежателят на Джетс се обърква при опит за FG

Мечките поне стигнаха до червената зона, но след това трябваше да се задоволят с 22-ярдов гол на Кайро Сантос. Но в началото на втората четвърт гостите също отбелязаха тъчдаун – след пас от четири ярда от Симиан към Байрън Прингъл.

Когато малко по-късно Джетс се опитаха да изравнят с 36-ярдов фийлд гол на Грег Зюрелийн, притежателят му се обърка. Брадън Ман прокара мокрото яйце през пръстите си. Той поне спаси ситуацията, като хвърли топката напред. Резултатът: непълен пас и обръщане на даун.

Wilson с тъчдаун от 54 ярда – Jackson е контузен

Но за нюйоркчани това сякаш беше събуждане. Защото на следващия етап Уилсън отново хвана топката и – подпомогнат и от контузията на крака на защитника Еди Джаксън в тази сцена – върна 54 ярда до крайната зона. Преди почивката Зурлейн добави 57-ярдов фийлд гол за 17:10.

И двете нападения започнаха предпазливо второто полувреме, преди Уайт да хвърли третия си тъчдаун пас – за 22 ярда към Илайджа Мур. За първи път някой отбор наистина се откъсна от останалите. И след това се получи на земята, когато Тай Джонсън си проправи път през защитата на Bears и върна общо 32 ярда.

През последната четвърт Зурлейн опита отново от 53 ярда, но яйцето прелетя покрай гредата. Няма проблем, от другата страна нямаше много повече. Симиан завърши мача с прехващане от страна на Си Джей Мосли.

Уайт и Уилсън осигуряват победа за Джетс

White беше впечатляващ с 315 ярда и три тъчдауна в първия си старт за сезона. Новобранецът Уилсън също остави своя отпечатък върху играта с 95 ярда за два тъчдауна. От друга страна, Симиан завърши със 179 ярда пас за един тъчдаун и едно прекъсване. Equanimeous St. Brown не беше фактор със седем ярда.

Макар че това беше седмата победа на Ню Йорк в единадесет мача, Чикаго загуби за пети пореден път и вече е 3-9. За „мечките“ тя продължава следващата неделя с дивизионен двубой срещу „Грийн Бей Пакърс“. По същото време Джетс приемат Минесота Викинги.