Kansas City Chiefs: Патрик Махомес е самокритичен – „Трябва да спрем глупавата игра“.

След победата срещу Лос Анджелис Рамс куотърбекът на Шефовете Патрик Махоумс явно е самокритичен. Така че той задължително трябва да „изключи глупавата игра“, която прави във всеки мач.

Мюнхен – Седмица 12 всъщност премина добре за Канзас Сити Чийфс. Срещу Лос Анджелис Рамс бе постигната победа с 26:10, а франчайзът запази първото място в АФК. И все пак куотърбекът Патрик Махоумс се оплака от пропуснатите шансове на своя отбор след мача.

Отборът влезе в червената зона шест пъти и отбеляза само един тъчдаун: три ярда на бегача Исия Пачеко в третата четвърт.

Защитата на „Овните“ устоя на всички останали опити и шефовете трябваше да се задоволят с общо четири гола. Махоумс хвърли и неприятно прекъсване в ръцете на Ник Скот. Хвърляне, което ненужно задържа „овните“ в играта в последната част.

Махомес е недоволен от собственото си представяне

„Особено в червената зона трябва да се представим по-добре“, каза Махоумс след мача. „Трябва да се представям на по-високо ниво и да избягвам глупостите, които правя всеки мач. Ако успея да го направя, всичко ще бъде наред.“

При опита си да подаде пас към плътния краен бранител Травис Келсе плеймейкърът го прехвана. „Хвърлих топката право в корема на противника. Трябва да се уверя, че повече няма да го правя, особено в червената зона. Защото това са хвърлянията, които те убиват в големи мачове.“

Той продължи: „Трябва да станем много по-добри в нападение, особено аз.“

Махоумс е записал 27 от 42 паса за 320 ярда, тъчдаун и интерсепшън. Той записа и 36 ярда за бързане.