Победа над New York Jets: Indianapolis Colts bounce back

The Indianapolis Colts bounce back after losing the divisional duel with the Tennessee Titans in the Thursday Night Game. Срещу Ню Йорк Джетс беговете вкарват Колтс в релси, а куотърбекът Карсън Уенц премахва всички съмнения.

Канзас Сити/Индианополис – Indianapolis Colts се възстановиха от загубата в извънредно време от Tennessee Titans, за да запазят шансовете си за участие в плейофите.

Отборът на куотърбека Карсън Уенц победи Ню Йорк Джетс с 45:30 (28:10), за да запише четвъртата си победа в мач № 9. С резултат 4-5 „Колтс“ заемат второ място в АФК Юг и общо 12-о в АФК, с равен брой победи с „Питсбърг Стийлърс“.

Майк Уайт е с контузия

Това беше неуспех за Джетс след победата им над Синсинати Бенгълс. Особено след като вторият им куотърбек, Майк Уайт, се контузи при шестата загуба в осмия мач от сезона. През предходната седмица той замени Зак Уилсън, който също беше контузен, но не завърши мача с Колтс.

Контузия на дясната ръка го извади от игра през първата четвърт след тъчдаун паса към Илайджа Мур. Третият куотърбек Джош Джонсън влезе на мястото на Уайт. Бившият играч от XFL, който беше избран от Tampa Bay Buccaneers през 2008 г., изпълни 27 от 41 паса за три тъчдауна и един пресечен.

Въпреки това тъчдауните на Мур, Райън Грифин и Тай Джонсън в 16:42, 23:42 и 30:45 бяха само козметични за резултата.

Тейлър със 172 ярда за бягане

От другата страна Венц също впечатли с три тъчдаун паса към Джак Дойл, Майкъл Питман и Дани Пинтър, за да се стигне до 21:7, 28:10 и 35:10 в същото време.

Изключителните играчи на терена бяха беговете Джонатан Тейлър и Найхайм Хайнс. Хайнс вкара 34 ярда, за да направи резултата 7:0, а Тейлър добави два резултата с 21 и 78 ярда, за да направи резултата съответно 14:7 и 42:10.

Дуото натрупа общо 246 ярда, Тейлър – 172, а Хайнс – 74.

След успеха си в мача в четвъртък вечер Индианаполис ще играе с Джаксънвил Ягуарс в Деня на мача 10, а Джетс ще играят с Бъфало Билс в двубой от дивизията.