Плейофи в НФЛ: Cincinnati Bengals спряха Kansas City Chiefs и са в Супербоул LVI

The Cincinnati Bengals have caused a surprise and defeated the favorited Kansas City Chiefs. Кикърът Макферсън взема решението в продълженията и изпраща Бенгалс на Супербоул. Патрик Махоумс се превръща в трагичната фигура.

Канзас Сити – Синсинати Бенгалс поднесоха изненада и са на Супербоул за трети път в историята на своя франчайз!

Бенгалс победиха фаворита Канзас Сити Чийфс на своя стадион с 27:24 в продълженията.

Героят на деня отново беше кикърът Еван Макферсън, който вкара 31-ярдов фийлд гол, за да реши мача за шампионата на АФК в продълженията. Куотърбекът на Chiefs Патрик Махоумс се превърна в трагичната фигура. Шефовете спечелиха хвърлянето на монета и владееха топката в продължението, но Махоумс хвърли интерсепшън.

Това е първото участие на Бенгалс в Супербоул от 1988 г. насам, а франчайзът от Охайо никога не е печелил трофея „Винс Ломбарди“. Дори временният дефицит от 18 точки не успя да попречи на Бенгалс да достигнат финала в неделя.

Махоумс хвърли 275 ярда, три тъчдауна и два интерсепшъна. Куотърбекът на Бенгалс Джо Бъроу постигна 250 ярда, 2 тъчдауна и едно прекъсване.

Тирек Хил вкарва първите точки

Първите точки в мача бяха отбелязани от ресивъра Тайрик Хил, който се измъкна от защитата на Бенгалс в крайната зона и улови точния пас на Махоумс. След успешната допълнителна точка на Харисън Бъткър първите седем точки са на сметката.

След това Бъроу повежда отбора си надолу по терена, но тъчдаун не е отбелязан. Кикерът Еван Макферсън вкара 32-ярдов гол, за да запази франчайза на Охайо в играта.

В началото на втората четвърт Махоумс показа колко много оръжия има. Този път куотърбекът хвърли топката на пет ярда към краен защитник Травис Келсе. Допълнителната точка отново премина през косите – 14:3.

Apple инициира обратното движение на Бенгалс

След това шефовете увеличиха преднината си с още един тъчдаун. Махоумс намери още една цел в лицето на Мекол Хардман. Канзас заплаши да се откъсне, но Синсинати даде правилния отговор. Бъроу хвърли къс пас към бегача Самайе Перин, който завърши играта от 41 ярда с тъчдаун.

В последния мач преди почивката корнербекът на Бенгълс Ели Епъл Хил спря на косъм от крайната зона и Шефовете влязоха в съблекалнята с преднина от 21:10. Успешната защитна акция постави началото на преследването на Бенгалите, за да ги настигнат.

Още един гол на Макферсън беше последван от прекъсване на Махоумс след почивката. Бъроу превърна обрата в тъчдаун от Джа’Марр Чейс в следващия мач. След това „Бенгалс“ се опитаха да направят конверсия за две точки, а пасът на Бъроу беше уловен от ресивъра Трент Тейлър. Изведнъж стана 21-21.

Кикерът Бъткър определя продължението

В началото на последната четвърт Бъроу направи прихващане. Шефовете не успяха да се възползват от това и кикърът на Бенгалс Макферсън отново реализира гол от 52 ярда, за да даде на Бенгалс преднина за първи път.

Шефовете не успяха да отбележат тъчдаун и с изтичането на часовника кикърът Бъткър вкара 44-ярдов гол, за да изпрати шефовете в продължението.