Питсбърг Стийлърс във Филаделфия Ийгълс: „Битката за Пенсилвания“ като възможна спънка

В 8-та седмица от настоящия сезон на НФЛ през 2022 г. непобедените Филаделфия Ийгълс посрещат своя съсед, вечен съперник и страшен противник в „Битката за Пенсилвания“: Питсбърг Стийлърс. Дали съперникът ще бъде спънка?

Мюнхен/Филаделфия – През 8-та седмица от настоящия сезон на НФЛ през 2022 г. непобедените Philadelphia Eagles посрещат своя съсед, дългогодишен съперник и страшен противник в „Битката за Пенсилвания“: Pittsburgh Steelers.

Въпреки че много експерти очакват Орлите да спечелят, Стийлърс може да успеят да препънат куотърбека Джейлън Хъртс и компания и да им нанесат първото поражение за сезона.

Philadelphia Eagles: Jalen Hurts and Co. never completely convincing

При цялата радост от 6-0 в лагера на „орлите“ истината е, че Филаделфия не е надиграла нито един противник по доминиращ начин в шестте си мача досега.

Това си личи и от графика на мачовете, който със сигурност е добър за „Фили“ през последните седмици: Съперници като „Детройт Лъвове“, „Вашингтон Командерс“ или „Джаксънвил Ягуарс“ не са непременно сред претендентите в лигата и въпреки това почти всички мачове от редовния сезон досега са спечелени с малка разлика.

В изиграните до момента шест мача тези победи все още представляват половината от положителния резултат на „орлите“.

В мачовете срещу отбори с опит в плейофите, като например „Аризона кардиналс“, „орлите“ често са имали по-трудно време, отколкото би могло да се предположи от техния безупречен рекорд: Често само един или два резултата донасяха победата на „Фили“. Колко разколебани са Орлите въпреки перфектния си рекорд през сезона, пролича в споменатата по-горе победа над Кардиналите с 20:17 през петата седмица, когато Хърц и нападението му останаха напълно без тъчдаун през второто полувреме. През второто полувреме на мача бяха отбелязани само два гола.

Примерът показва и най-силната страна на „орлите“ – първото полувреме. Във всички изиграни досега мачове „орлите“ са водили на полувремето. През второто полувреме нещата често ставаха критични и противниковите отбори успяваха лесно да вкарат гол. Орлите все още трябва да се научат да бъдат постоянни и да поддържат добри резултати през четвъртфиналите.

Eagles vs. Steelers – Съперничество между съседи

Какъв по-добър начин да направите това от съседски двубой с Питсбърг Стийлърс? Двата франчайза се дуелират в „Битката за Пенсилвания“ освен за „нормална“ победа в НФЛ и за надмощие в щата, както вече подсказва името.

Стийлърс спечелиха последната среща с 38:29 у дома, а сега Орлите ще се опитат да използват предимството на домакинството на „Линкълн Файненшъл Фийлд“ във Филаделфия, за да изпратят Стийлърс по пътя им обратно към Питсбърг, на около 500 км, с горчивия вкус на поражението.

На въпроса за съперничеството срещу „Стийлърс“ и критиките за невинаги убедителните им победи центърът на „Ийгълс“ Джейсън Келсе демонстративно заяви: „Достатъчно талантливи сме, за да спечелим срещу всеки отбор в лигата.“

Ако Орлите искат да стигнат по-далеч от „просто“ плейофите – ключова дума Супербоул – те трябва да го направят. Защото в мачовете за елиминации през януари и най-късно през февруари ви очакват най-добрите отбори на сезона, които безмилостно ще се възползват от всяка грешка. Последицата ще бъде (ранно) отстраняване въпреки безупречния рекорд досега.

Питсбърг Стийлърс: На прав път въпреки болките в растежа

В неделя Питсбърг Стийлърс ще се изправят срещу новобранеца Кени Пикет. Изборът от първия кръг на тазгодишния проект пое началната работа на Мич Трубиски от петата седмица и оттогава се опитва да намери краката си на ниво NFL.

И в това начинание Пикет и „Стийлърс“ изглежда са на прав път, въпреки че имат само две победи и пет загуби.

Защото: Срещу Синсинати Бенгълс и Тампа Бей Бъкейнърс, които всъщност бяха явни фаворити, победител в крайна сметка беше Питсбърг. В двата мача отборът на Майк Томлин отбеляза общо три тъчдауна срещу отбори, които всъщност са по-качествени.

И дори в пораженията те успяха да задържат мачовете отворени и затворени за дълго време – с изключение на издънката от 3:38 срещу Бъфало Билс. Така че Steelers изглежда са доказали, че определено могат да разстроят големите момчета.

Питсбърг Стийлърс се надяват на завръщането на Ти Джей Уат

Преди предстоящия мач с „Ийгълс“ имаше и положителни новини от лазарета на „Стийлърс“: звездният защитник Ти Джей Уат може да се завърне на терена за първи път, след като преодолее травма на гръдния мускул и операция на коляното.

В петък 28-годишният играч поне остави отворен мач срещу „Стийлърс“, с което разпространи надежда. „Не знам. Трябва да видим“, каза Уат по отношение на завръщането си в неделя, „Чувствам се добре. Днешният ден беше добър. Тази седмица беше добра за мен. Просто искам да продължа да вървя в правилната посока.“

Заедно с предпазителя Минка Фицпатрик Уат може да затрудни живота на „орлите“. Досегашните му резултати показват колко важно ще бъде назначението на Уат срещу „Ийгълс“: Уат игра само в мача срещу Синсинати Бенгалс преди контузията си този сезон, но веднага записа чувал, три борби за загуба и прехващане. Досега в кариерата си в НФЛ братът на суперзвездата на Кардиналс Джей Джей Уат има 73 сака в 78 мача.

Могат ли Орлите да се справят с борещите се за оцеляване Стийлърс? Или пък Питсбърг ще покаже на НФЛ, че „Ийгълс“ могат да бъдат победени? Къде по-добре да разрешим този въпрос, ако не в двубой, в който залогът е много по-голям от победата на терена.