НФЛ: Лос Анджелис Чарджърс победи Питсбърг Стийлърс – Хърбърт с решаващ пас

Лос Анджелис Чарджърс и Питсбърг Стийлърс спретнаха луд трилър в неделната вечер. Точно преди да изтече времето, куотърбекът Джъстин Хърбърт хвърля решителния пас.

Munich – Вълнуващ мач в неделната вечер! Лос Анджелис Чарджърс успяха да отпразнуват победата с 41:37 у дома срещу Питсбърг Стийлърс. Решението дойде малко преди края.

След малко по-малко от три минути и половина домакините все още изоставаха с 34:37, но тогава Джъстин Хърбърт успя да осъществи решителното действие. Куотърбекът на Лос Анджелис се свърза с приемника Майк Уилямс с 53-ярдов тъчдаун пас и върна отбора си в резултата.

Преди това на стадиона SoFi се състоя истинско завръщане. След третата четвърт „Чарджърс“ водеха с комфортна преднина от 27:10, но след това Питсбърг увеличи темпото.

Три тъчдауна и за двамата куотърбеци

В последния период отборът на плеймейкъра Бен Ротлисбъргър отбеляза три тъчдауна и два гола. След тъчдауна на Уилямс обаче гостите не успяха да се противопоставят. В последния си мач Големия Бен бе надигран два пъти, а Питсбърг получи и наказание.

Като цяло и двамата сигналисти показаха силни резултати. Ротлисбъргър завършва 28 от 44 паса за 273 ярда и три тъчдауна. От друга страна, Джъстин Хърбърт хвърли 30 от 41 хвърляния за 382 ярда на съотборниците си. Той записа три тъчдауна и едно прехващане.

Междувременно Остин Екелер изживя необикновена вечер. Бягащият бек на Чарджърс вкара четири от петте тъчдауна на отбора си – повече от всякога в кариерата си. С два тъчдауна за бързане и два за получаване 26-годишният играч е едва деветият в ерата на Супербоул, който постига това само в един мач.

С победата Чарджърс се измъкнаха от Рейдърс и Бронкос в горещо оспорваната зона АФК Запад, заемайки второ място след Шефовете с резултат 6-4. От друга страна, „Стийлърс“ падат на трето място в АФК Север след „Рейвънс“ и „Бенгалс“ с пет победи и четири загуби.