Канзас Сити Шефове разбиват нападението на Денвър Бронкос за 16-та поредна победа

Канзас Сити Чийфс продължават да бъдат страшен противник на Денвър Бронкос. За откриването на шестата седмица от НФЛ наскоро подобреното нападение на Бронкос не успя да постигне резултати.

Канзас Сити Чийфс овладяха задължението си срещу Денвър Бронкос с работна победа и без блясък. В мача от 6-та седмица в четвъртък вечер действащите носители на Супербоул спечелиха с 19:8 (13:0) у дома на стадион „Стрела“ и остават на път към плейофите с резултат 5:1.

Петото поражение на Бронкос в шестия им мач означава, че те едва ли ще се борят за плейофите. За Шефовете това беше 16-ата им поредна победа срещу съперниците им от дивизията в Колорадо.

За разлика от предишните седмици обаче този път нападението на Бронкос беше това, което не успя да се пребори със силната защита на Шефовете. Куотърбекът Ръсел Уилсън успя да премине само 95 ярда за целия мач и хвърли един тъчдаун, но и два интерсепшъна.

Бягащата игра също не се намеси, като завърналият се от контузия Джавонте Уилямс беше най-добрият бързак на своя отбор с 52 ярда. Едва дълбоко в последната четвърт Денвър дори получи единствените си точки в мача, когато Уилсън Кортланд намери Сътън с пас в крайната зона.

Защитата на Бронкос обаче, която беше явно слабото място в предишните мачове, показа голямо подобрение срещу Патрик Махоумс и компания. Махоумс трябваше да се задоволи с един тъчдаун пас към Кадариус Тони през втората четвърт, а за останалото допринесе кикърът Харисън Бъткър чрез фийлдголове. Махоумс също така беше прехванат веднъж.

С 305 ярда във въздуха Махоумс все пак успя да движи надеждно топката, като разчиташе както обикновено на тесния енд Травис Келсе, който категорично поведе отбора си със 124 ярда. Това зарадва и попзвездата Тейлър Суифт по трибуните.

В Седмица 7 Шефовете се изправят срещу Лос Анджелис Чарджърс отново у дома в следващата неделя. Бронкос са домакини на Грийн Бей Пакърс в същия ден.