Канзас Сити Чийфс са твърде сдържани – Лос Анджелис Рамс без Стафорд нямат шанс

Шефовете на Канзас Сити се борят за победа с 26:10 над издръжливия в защита отбор на Лос Анджелис Рамс и остават самотни на върха на AFC.

Мюнхен – Канзас Сити Чийфс остават на върха в АФК. Срещу действащия шампион на Супербоул Лос Анджелис Рамс Патрик Махоумс и компания надделяха с 26:10. Куотърбекът на Шефовете вече имаше 210 ярда във въздуха на полувремето, а накрая получи 320 ярда и тъчдаун.

Овните бяха без контузения си стартов куотърбек Матю Стафорд, оставяйки празнина, която резервният Брайс Пъркинс не можа да запълни. Куотърбекът показа проблясъци на надежда между тях, но също така направи две скъпоструващи прекъсвания към края. 79 ярда и един тъчдаун не бяха достатъчни в крайна сметка.

Канзас Сити с проблеми с тъчдауна

Нападението на шефовете започна да се разпръсква, като Махоумс беше принуден да се върне на страничната линия след само пет игри. Само че Пъркинс напусна терена още по-бързо. Той получи още един шанс благодарение на грешка на Скай Мур при връщането на удара, но отново се провали с три и един аут.

Тогава Махоумс намери формата си на MVP. 90 ярда в девет разигравания, а в края Травис Келсе беше в крайната зона за тъчдаун. Лос Анджелис се бореше да върне първата си точка, като кикърът Мат Гей измина 47 ярда, за да намали до 3:6.

В офанзивен план това беше единственият светъл лъч в слабото първо полувреме за измъчваните от контузии „Овни“. Но и шефовете не успяха да намерят крайната зона преди почивката. Но кикърът Харисън Бъткър вкара голове от 27 и 32 ярда, за да направи резултата 13:3 на полувремето. Анди Рийд вероятно не е бил много ентусиазиран от представянето на отбора си и според съобщенията е призовал за „повече тъчдауни“ по време на почивката.

Защитата на Кифите постави капака на

Главният треньор на шефовете получи следващото попадение чрез бегача Исия Пачеко. Във въздуха се усещаше намек за предварително решение. Но не и с Брайс Пъркинс. Номинираният за трети куотърбек на „овните“ все повече намира своя ритъм, води отбора си над 75 ярда до крайната зона и успява да отпразнува първия си тъчдаун в НФЛ с успешен пас към Ван Джеферсън.

В четвъртата четвърт защитата на Овните отново показа мускули. Първо те спряха Шефовете малко преди собствената им крайна зона, а след това Ник Скот също се възползва от прехващането на Махоумс.

В замяна на това обаче Пъркинс също хвърли топката в ръцете на противника. Канзас отново трябваше да се задоволи с гол. Но още едно прекъсване от страна на защитата на Chiefs сложи край на мача.

С резултат 9-2 Шефовете остават най-добрият отбор в АФК. От друга страна, „овните“ са на далечното 3-8 място в NFC West и са извън обхвата на плейофите.

Лос Анджелис Чарджърс в Аризона Кардиналс

Дивиден финал в Аризона. Лос Анджелис Чарджърс се задържат в надпреварата за плейофите със смелост. Благодарение на тъчдауна на Остин Екелер в последната минута и конверсията за две точки на Джералд Еверет калифорнийците спечелиха с 25:24 срещу „Аризона Кардиналс“.

Куотърбекът Джъстин Хърбърт хвърли 274 ярда и три тъчдауна. Вторият му тъчдаун за вечерта го изведе на второ място сред куотърбеците с най-много тъчдауни през първите три сезона. Кайлър Мъри навъртя 191 ярда и направи два тъчдауна за Кардиналите, но също така хвърли и един интерсепшън.

С победата Чарджърс остават по петите на Канзас Сити Чийфс в АФК Запад и увеличават рекорда си до 6-5. Аризона е застрашена да пропусне плейофите този сезон с 4-8.

New Orleans Saints в San Francisco 49ers

Затваряне в района на залива. Сан Франциско 49ерс не допуснаха точки от Ню Орлиънс Сейнтс в отбранителна битка и спечелиха с 13:0. Джими Гарополо хвърли 222 ярда във въздуха и намери Джауан Дженингс в крайната зона за единствения тъчдаун за вечерта. Другите точки бяха дело на кикърът Роби Гулд.

Светците нямаха шанс да намалят изоставането си до четвъртата четвърт, но кикърът Уил Лутц пропусна единствения си опит вляво. Куотърбекът Анди Далтън не успя да изведе отбора си до точки въпреки 204 ярда.

Сега 49-те се намират на върха на НФК Запад и се стремят към плейофите, докато Ню Орлиънс се смъква до 4-8, но все още има шанс да спечели дивизията в НФК Юг.

Las Vegas Raiders в Seattle Seahawks

Лас Вегас Рейдърс спечелиха див оувъртайм в Сиатъл. Те надделяха с 40:34 след продължения над „морските ястреби“. Джош Джейкъбс осигури радостната победа с чудовищно бягане от 86 ярда. Германецът Якоб Джонсън поставя решителния блок.

Дерек Кар изигра 295 ярда във въздуха, хвърли три тъчдауна и два интерсепшъна. Но Джонсън беше изключителен с 229 ярда за бързане и общо два тъчдауна. Бягащата игра на „морските ястреби“ не беше много активна, но Джено Смит постигна 328 ярда и два тъчдауна.

Със загубата „Сийхоукс“ достигнаха до 6-5 точки и трябва да се борят със Сан Франциско 49ers за победата в дивизията в NFC West. Лас Вегас отпразнува четвъртата си победа за сезона, но едва ли ще успее да се класира за плейофите в АФК.