Делфините побеждават Патриотите, а Стийлърс печелят само в продълженията

Делфините от Маями спечелиха срещу Ню Инглънд Пейтриътс с апломб. Други два мача бяха решени само в продължения

Ню Ингланд Пейтриътс в Маями Долфинс 7:20

Делфините от Маями надделяха в двубоя срещу Ню Инглънд Пейтриътс. Куотърбекът Туа Таговайлоа изигра приличен мач с 270 ярда и един тъчдаун. Новоподписаната суперзвезда Тайрик Хил улови осем паса и добави 100 ярда пространство.

Във втората четвърт плеймейкърът на Патриотите Мак Джоунс се обърка точно извън собствената си крайна зона, което позволи на Мелвин Инграм да вземе топката и да я пренесе за тъчдаун. Точно преди почивката куотърбекът Таговайлоа подаде тъчдаун на Джейлън Уодъл, с което резултатът стана 17:0 на почивката.

Не беше до 2-то полувреме, когато нападението на Патриотите намери своя ход. Ню Ингланд направиха дълъг 18-и мач в първата си атака, който завърши с тъчдаун пас от Джоунс към Монтгомъри. Въпреки това победата на Маями не беше застрашена. Джоунс записа 213 ярда пас и тъчдаун, но също така загуби топката два пъти.

Питсбърг Стийлърс в Синсинати Бенгълс 23:20 ч. бълг. време

Куотърбекът Джо Бъроу (338 ярда, 2 TD), който през февруари все още участваше в Супербоул с отбора на Синсинати Бенгълс, изживя труден мач с общо четири прекъсвания.

Бенгалите изоставаха с 6 точки на полувремето 6:17 минути преди края, но намериха начин да се върнат в играта през второто полувреме. При изоставане от 14:20 те стигнаха до линията от 2 ярда на противника 1:56 минути преди края, но не успяха да влязат в крайната зона при четвъртия даун.

Защитата обаче не допусна първи даун, така че Бенгалс получиха ново владение в оставащите 1:26 минути. Две секунди преди края Джа’Марр Чейс получи тъчдаун пас. Последвалата допълнителна точка можеше да спечели мача, но беше блокирана.

Това доведе до удължаване на мача. Стийлърс печелят мача с 45-ярдов гол в последния мач. Куотърбекът Мич Трубиски в първия си мач със „Стийлърс“ хвърли 154 ярда и тъчдаун.

Baltimore Ravens в New York Jets 24:9

Джо Флако, като резервен вариант на ранения Зак Уилсън, се изправи пред Балтимор Рейвънс, от всички отбори, с които спечели Супербоул през февруари 2013 г. Тактиката на Ню Йорк беше изцяло съсредоточена върху играта на пасове. Флако завърши 37 от 59-те си паса за 307 ярда, един тъчдаун и едно прекъсване.

Равните контролираха играта, без да блестят. Куотърбекът Ламар Джаксън завърши 17 от 30-те си опита за пас за 213 ярда, три тъчдауна и едно прекъсване. Девин Дюверней улови два паса за тъчдаун.

Cleveland Browns в Carolina Panthers 26-24

Бейкър Мейфийлд се изправи срещу бившия си отбор в първия си мач за Каролина Пантърс. Отначало му беше трудно да се справи, но с напредването на играта се засили и завърши с 238 ярда пас, един тъчдаун, един тъчдаун при бързане и едно прекъсване.

Пантерите дори бяха на победния път, докато Браунс не обърнаха мача с гол от 58 ярда 13 секунди преди края. Джейкъби Брисет, който замени отстранения Дешан Уотсън, успя да убеди само в ограничена степен със 147 ярда и един тъчдаун. Ник Чъб обаче спечели много пространство със 141 ярда в бързането.

Ню Орлиънс Сейнтс в Атланта Фалконс 27:26

Нюорлеанските светци спечелиха мача с гол от 53 ярда 23 секунди преди края. Куотърбекът Джеймис Уинстън беше много надежден с 269 ярда пас, два тъчдауна и никакви обрати. Тейсъм Хил пробяга 81 ярда и направи тъчдаун.

Маркъс Мариота, в първия си мач като куотърбек на „Соколите“, завърши 20 от 33 паса за 215 ярда и влезе в крайната зона веднъж. Бягащият гръб Кордарел Патерсън се втурна за силни 120 ярда и тъчдаун.

Philadelphia Eagles в Detroit Lions 38:35

Германецът Амон-Ра Сейнт Браун улови тъчдаун пас и го върна на 64 ярда, но все пак претърпя загуба с Лъвовете. Куотърбекът Джаред Гоф хвърли 215 ярда, два тъчдауна и едно прекъсване. Най-забележителният играч на Детройт беше бегачът Д’Андре Суифт със 144 ярда и тъчдаун.

Куотърбекът на

Eagles Джейлън Хъртс (243 ярда при преминаване, 1 тъчдаун при бързане) работи особено добре в комбинация с Ей Джей Браун, който улови пасове за 155 ярда.

Индианаполис Колтс в Хюстън Тексас 20:20 б.в.

Индианополис Колтс се измъкнаха от дефицит от 17 точки през последната четвърт, за да излязат в продълженията без победител. Куотърбекът ветеран Мат Райън доказа качествата си с 352 ярда пас и тъчдаун, но хвърли и интерсепшън. Други ефективни играчи в нападението на Колтс бяха Джонатан Тейлър (161 ярда при бягане, 1 TD) и Майкъл Питман младши (121 ярда при получаване, 1 TD).

Често подценяваният куотърбек на тексасците Дейвис Милс изигра приличен мач с 240 ярда пас, два тъчдауна и само една грешка.

Jacksonville Jaguars в Washington Commanders 22:28

Картърбекът Карсън Уенц осигури много зрелища в първия си мач за Вашингтон с 313 ярда и четири тъчдауна, но си позволи и два интерсепшъна. Два от пасовете му за тъчдаун попаднаха в ръцете на Джахан Дотсън.

Плеймейкърът на Ягуарс Тревър Лорънс, избран под номер 1 през 2021 г., хвърли пасове за 275 ярда, тъчдаун и интерсепшън. Любимата му приемна станция е Кристиан Кърк със 117 приемни ярда.