Бъфало Билс развалят Деня на благодарността на Детройт Лъвове – Драма в последните секунди.

На Деня на благодарността Бъфало Билс побеждават Детройт Лайънс, слагайки край на неясните надежди на домакините за участие в плейофите. В заключителните минути играта се развива в посока назад и напред.

Мюнхен/Детройт – Бъфало Билс провалиха Деня на благодарността на Амон-Ра Сейнт Браун и Детройт Лъвовете, като вероятно сложиха край на неясните си надежди за плейофи.

Фаворитът в Източната АФК надделя с 28:25 (17:14) във Форд Фийлд в първия от трите мача на НФЛ за Деня на благодарността – Ню Йорк Джайънтс в Далас Каубойс от 22:20 ч. и Ню Инглънд Пейтриътс в Минесота Викингс от 14:05 ч.

Сейнт Браун вкара четвъртия си тъчдаун за сезона при седмата загуба на „лъвовете“. Широкият приемник с майка германка също така натрупа 122 ярда. Джамал Уилямс допринесе за втория тъчдаун на Лъвовете, който доведе до 7:7. Това беше 13-ият тъчдаун на бегача – най-доброто постижение за сезона сред самостоятелните играчи.

Последната фаза беше драматична. След като Стивън Дигс даде преднина на Билс, Детройт изравни с гол 23 секунди преди края, а Тайлър Бас сложи край на надеждите на Детройт 2 секунди преди края.

С резултат 4-7 перспективите на Детройт за плейофите вече са само теоретични. Отборът на старши треньора Дан Кембъл вече изостава с две победи от последното място в „уайлд кард“ и е загубил още три мача.

Buffalo Bills отново на първо място в AFC East

За Билс куотърбекът Джош Алън отново се отличи. Кандидатът за MVP отбеляза два паса и един тъчдаун. Въпреки това Алън хвърли и едно прекъсване.

С 8 победи от 11 мача „Билс“ заемат първото място в АФК Изток от „Маями Долфинс“, които ще срещнат „Хюстън Тексас“ в неделя. При победа тимът от Южна Флорида ще се върне пред Бъфало на базата на мача