NFL: Дак Прескот с рекорден мач срещу Ню Ингланд Пейтриътс

В мача срещу Ню Ингланд Пейтриътс Дак Прескот отбелязва толкова много ярдове, колкото никога досега куотърбек в 21-годишната ера на Бил Беличик.

Мюнхен – Каква беше играта на Дак Прескот срещу Патриотите от Нова Англия.

Куотърбекът на Далас Каубойс натрупа 445 ярда при победата над Пътс с 35:29.

Никога през 21-те си години като старши треньор в Нова Англия Бил Беличик не е допускал повече ярдове за преминаване, отколкото снощи. Това беше четвъртата загуба в четвъртия домакински мач този сезон за шесткратния шампион на Супербоул – най-слабият резултат от 1993 г.

Прескот с MVP представяне

Общо Далас успя да спечели 567 ярда пространство в нападение при победата в продълженията. Също така рекорд срещу Нова Англия през това хилядолетие. Преди това рекордът принадлежеше на Филаделфия Ийгълс, които спечелиха 538 ярда в Супербоул LII. Прескот хвърли решаващото разиграване за рекорда с 35-ярдов тъчдаун пас към CeeDee Lamb в извънредното време, когато оставаха малко по-малко от четири минути.

Прескот подобри рекорда на Пейтън Манинг срещу Патс на Беличик от 2014 г., като „Шерифът“ хвърли 438 ярда при категоричната загуба с 21:43 в Ню Ингланд. Общо взето, това беше едва осмият път срещу Патриотите в ерата на Беличик, в който куотърбек успя да спечели повече от 400 ярда пас.