Канзас Сити Шефс повали Грийн Бей Пакърс в отбранителна битка

Големите фойерверки в нападение не се получиха: Канзас Сити Чийфс побеждава Грийн Бей Пакърс с 13:7 в тежък мач. Куотърбекът на Packers Джордан Лав намери своя ритъм едва в последната фаза на играта. В същото време „Аризона Кардиналс“ спечели без своите звезди. Игрите в 22:00 ч. накратко.

Грийн Бей Пакърс в Канзас Сити Чийфс 7:13

Няма Арън Роджърс, няма парти! Въпреки явното подобрение през второто полувреме, Green Bay Packers загубиха топ мача в NFL от Kansas City Chiefs със 7:13.

Заместникът на Роджърс Джордан Лав първоначално изглеждаше като чуждо тяло в хаотичното нападение на Пакърс. Едва в хода на третата четвърт 23-годишният играч постепенно намери своя ритъм – но завръщането дойде твърде късно.

В първия си старт в НФЛ Лав завърши 19 от 34-те си паса и записа 190 ярда, тъчдаун и интерсепшън. След 20-ярдовия си тъчдаун пас към Алън Лазард пет минути преди края Шефовете показаха добро управление на времето и не върнаха топката на Пакърс в последната фаза.

Фактът, че тя изобщо остана вълнуваща дълго време, се дължеше и на нападението на Шефовете, което все още е далеч от мощта на отминалите дни. Патрик Махоумс хвърли 166 ярда и тъчдаун, като само 20 от 37-те му паса достигнаха до човека.

Кикърът Харисън Бъткър реализира два гола (24 и 55 ярда), а Травис Келсе улови единствения тъчдаун на шефовете за деня.

Пакърс вече са с рекорд 7-2, а за Шефовете (5-4) плейофната надпревара в AFC West отново е широко отворена.

Лос Анджелис Чарджърс във Филаделфия Ийгълс 27-24

Това беше напред-назад, нагоре-надолу. Филаделфия Ийгълс и Лос Анджелис Чарджърс не си дадоха нищо. В края на един вълнуващ мач, в който водачеството се променяше няколко пъти, Чарджърс спечелиха с 27:24.

Куотърбекът Джъстин Хърбърт се отличи с 356 ярда, два паса и един тъчдаун. Но последната точка принадлежеше на кикърът Дъстин Хопкинс, който реализира 29-ярдов фийлд гол две секунди преди края, за да спечели мача.

Преди това „Чарджърс“ мъчително си бяха проправили път към полето за гол в продължение на шест минути и бяха отнели толкова много време от часовника, че „Ийгълс“ нямаха никакъв шанс за подходящ отговор.

Куотърбекът Джейлън Хъртс завърши 11 от 17-те си паса за 162 ярда и тъчдаун. 23-годишният играч също така пробяга 62 ярда.

С тази победа Чарджърс се изравниха с Лас Вегас Рейдърс на върха в дивизията си с 5-3 точки. Заедно с Денвър Бронкос (5-4) и Канзас Сити Чийфс (5-4) АФК Запад е отворена.

Arizona Cardinals в Сан Франциско 49ers 31-17

Дори без контузените си звездни играчи Кайлър Мъри и ДеАндре Хопкинс, „Аризона кардиналс“ остава един от най-добрите отбори в НФЛ. Отборът на старши треньора Клиф Кингсбъри не остави камък върху камък в Сан Франциско 49ers и спечели категорично и заслужено с 31:17.

35-годишният заместник на Мъри Колт Маккой използва целия си опит, за да изведе отбора си до осма победа за сезона с 249 ярда пас и тъчдаун. Бягащият бек Джеймс Конър също имаше силен ден, като записа 96 ярда и два тъчдауна.

Кардиналите дръпнаха рано и в средата на третата четвърт вече имаха преднина от 24 точки. Водени от Джими Гарополо (28/40, 326 ярда, два тъчдауна, едно прекъсване), 49-те се върнаха за кратко, но победата на Аризона така и не беше сериозно застрашена.

Гарополо беше изхвърлен пет пъти, а лайнбекърът на Кардиналите Маркъс Голдън беше кошмарът на куотърбека с три сака.

Докато Аризона продължава да гори с рекорд от 8-1, феновете на Сан Франциско 49ers (3-5) трябва бавно, но сигурно да се подготвят за сезон без плейофи.