NFL: Dallas Cowboys jedną nogą w playoffach po zwycięstwie nad New York Giants

Dallas Cowboys trudno odmówić miejsca w playoffach NFL. Przeciwko zupełnie niegroźnym New York Giants prowadzonym przez nieszczęsnego rezerwowego Mike’a Glennona, „Drużyna Ameryki” będzie musiała liczyć na mocną defensywę.

New Jersey/Monachium – Dallas Cowboys zrobili kolejny krok w kierunku playoffów NFL wygrywając 21-6 (15-3) z New York Giants.

Wygraną zagwarantowała stabilna obrona, która nie pozwoliła ofensywie Giants prowadzonej przez rezerwowego rozgrywającego Mike’a Glennona na zdobycie przyłożenia i wymusiła w sumie cztery przewroty.

Glennon, który zagrał za kontuzjowanego regularnego rozgrywającego Daniela Jonesa, niewiele zdziałał – 99 jardów podań, zero przyłożeń i trzy przechwyty. Lepiej poszło rozgrywającemu Cowboys, Dakowi Presottowi, który z 217 jardami podaniowymi i przyłożeniem bez przechwytów, ale stracone fumble też nie ściągnęło gwiazdek z nieba.

Zeke Elliott korzysta po pierwszym przechwycie Glennona

An early interception by Glennon put the Cowboys on the winning track in the first quarter: The deflected pass by the backup quarterback landed in the arms of Cowboys cornerback Jourdan Lewis. Już w następnym podjeździe Ezekiel Elliott zdobył 13-jardową bramkę, dając gościom prowadzenie 6-0.

Kopacz Giants Graham Gano po raz pierwszy umieścił gospodarzy na tablicy wyników, strzelając gola na krótko przed końcem pierwszej kwarty. Jego odpowiednik Greg Zuerlein kopnął dwa field goale pod koniec, skądinąd nudnej, drugiej kwarty, by dać Dallas prowadzenie 15-3 po połowie. Przed drugą skorzystał z pierwszego w historii NFL straconego fumble Saquona Barkley’a, które dało Cowboys posiadanie tuż przed przerwą.

Druga połowa: New York Giants nadal nieszkodliwi

To był również field goal, który zapewnił pierwsze punkty w drugiej połowie: Gano przywrócił Giants do dziewięciu punktów. Ale przyłożenie tight end Daltona Schultza po jardowym podaniu od Prescotta sprawiło, że było 21-6 dla gości i tym samym wstępne rozstrzygnięcie.

W ostatniej kwarcie, Cowboys cornerback Trevon Diggs wykonał swój dziesiąty przechwyt w sezonie na niecelnym podaniu Glennona do strefy końcowej Cowboys. Chwilę później Glennon był skończony. Jake Fromm, backup do backupu, wszedł na ostatnie cztery minuty meczu i po raz kolejny zareklamował się 82 jardami podania.

Sterling Shepard musi odejść z kontuzją

Giganci doznali kolejnej porażki tuż przed końcem meczu, gdy wide receiver Sterling Shepard doznał kontuzji przy kickoffie bez ingerencji przeciwnika i musiał opuścić boisko.

Po zwycięstwie Cowboys, z bilansem 10-4, trudno odmówić im tytułu w dywizji i miejsca w play-offach. W 16. dniu meczu gościć będą drużynę Washington Football Team.

Giants są na ostatnim miejscu w NFC East z bilansem 4:10 i tym samym mają tylko teoretyczne szanse na play-offy. W kolejnym pojedynku dywizji spotkają się 26 grudnia z Philadelphia Eagles.