NFL: Chicago Bears – Robert Quinn ostro krytykuje sędziów

Bears pass rusher Robert Quinn skrytykował sędziów po przegranym 9:17 meczu z Minnesota Vikings w Monday Night Game. Quinn zarzucił sędziom, że za bardzo kontrolują grę.

Monachium/Chicago – Robert Quinn ostro skrytykował sędziów po porażce Chicago Bears 9-17 z Minnesota Vikings w meczu poniedziałkowej nocy. Według Quinna, sędziowie za bardzo kontrolowali przebieg meczu.

Quinn powiedział po meczu: „Niektóre z ich decyzji są szalone. Odnosi się wrażenie, że sędziowie za bardzo kontrolują przebieg meczu. Chodzi mi o to, że powinni po prostu pozwolić nam grać w piłkę” – powiedział cytowany przez „ESPN”.

Kontynuuje: „Jeszcze kilka lat temu połowa decyzji sędziowskich nie zostałaby odgwizdana. Ale obecnie jest tak wiele głupich zasad, które oddają grę w ręce sędziów, którzy mogą wpłynąć na grę w każdej chwili. Myślę, że powinniśmy więcej mówić o sędziach niż o naszym trenerze. „

Heated duel between Vikings and the Bears

Chicago Bears coach Matt Nagy został oflagowany w meczu po tym, jak zdenerwował się na decyzję sędziego przeciwko Bears safety Deonowi Bushowi.

Sędzia Steve Novak wyjaśnił po tym flagę mówiąc, że Nagy użył nieodpowiedniego doboru słów w stosunku do sędziów.

Nagy powiedział o tym incydencie po meczu: „Zawodnicy walczą z całych sił, aby wygenerować zatrzymanie i widziałem co się stało. Przekazałem więc swoją opinię sędziom i tego też nie żałuję. „

Do końca Monday Night Game, Bears mieli dziewięć kar za stratę 91 jardów przestrzeni, kilkakrotnie przedłużając drive Minnesoty Vikings. Z kolei Vikings zebrali tylko siedem kar za stratę 54 jardów.

Po porażce z Vikings, Chicago Bears są obecnie na trzecim miejscu w NFC North z bilansem 4-10, co oznacza, że drużyna straciła ostatnie nadzieje na playoffy. To pierwszy raz od czterech lat pod wodzą Nagy’ego, kiedy Bears wygrali mniej niż połowę swoich spotkań i drugi raz pod jego wodzą, kiedy nie weszli do playoffów.