Dallas Cowboys: Mimo udziału w playoffach! Wide receiver Amari Cooper jest niezadowolony

Dallas Cowboys rozgrywają jak na razie przekonujący sezon w NFL, a porażka San Francisco 49ers z Tennessee Titans zapewniła im udział w play-offach już na początku Tygodnia 16. Wide receiver Amari Cooper jest mimo wszystko niezadowolony i ubolewa nad skutecznością ofensywy w ostatnich tygodniach.

Munich/Dallas – Dallas Cowboys prezentują się w tym sezonie jako poważni kandydaci do Super Bowl, a po sukcesie Tennessee Titans nad San Francisco 49ers na początku Tygodnia 16, „Drużynie Ameryki” nie można już odmówić miejsca w play-off.

O ile w pierwszej połowie sezonu często błyszczała ofensywa wokół rozgrywającego Daka Prescotta, to w ostatnich meczach to obrona zapewniała ważne zwycięstwa Cowboys.

NFL: Cooper krytykuje atak Cowboys

Ten fakt zdaje się szczególnie wkurzać gwiazdę wide receivera Amariego Coopera. Przemawiając w radiowym programie „105.3 The Fan”, 27-latek dał upust swojemu niezadowoleniu. „Będę szczery, to mnie martwi. Wygrywamy, ale dużą rolę odgrywa w tym obrona. Nie jesteśmy tak wybuchowi, jak powinniśmy być” – powiedział przyjmujący.

Ponadto Cooper skrytykował brak zdobywania punktów po przewrotach oraz zbyt małą liczbę celów w czerwonej strefie. „Myślę, że mogę zrobić więcej w czerwonej strefie, jeśli dostanę cele. I mogę zrobić więcej na trzecich próbach, kiedy dostaję cele. Pomagając ofensywie dojść do miejsca, w którym musimy być – mogę zrobić to, co do mnie należy”, jest przekonany czterokrotny Pro Bowler.

W bieżącym sezonie Cooper po dwunastu meczach ma na koncie 683 jardy odbiorów i sześć przyłożeń, ostatnio przeżył rozczarowanie w wygranej 21-6 nad New York Giants, zaliczając tylko dwa połowy na osiem jardów.