Brock Purdy prowadzi San Francisco 49ers do Divisional Round of NFL playoffs.

San Francisco 49ers podążają za Philadelphią i Kansas City do Divisional Playoffs. Przeciwko Seahawks, Mr. Irrelevant podkręca to na maksa.

San Francisco 49ers kontynuowali swoją zwycięską passę i stali się trzecią drużyną po Philadelphia Eagles i Kansas City Chiefs, która awansowała do Divisional Playoffs.

Zespół głównego trenera Kyle’a Shanahana wygrał swój jedenasty mecz z rzędu, pokonując Seattle Seahawks 41-23 (16-17).

Rozgrywający San Francisco Brock Purdy, który początkowo zaczynał sezon jako zaledwie trzeci rozgrywający 49ers, włączył go w wielkim stylu w drugiej połowie.

Purdy podał do Christiana McCaffrey’a, Elijah Mitchella i Deebo Samuela po jednym przyłożeniu oraz pobiegł po jednym przyłożeniu. W sumie siódmy rundowy pick draftu 2022 zakończył 18 podań na 332 jardy.

Po stronie Seahawks, Geno Smith skończył z dwoma przyłożeniami, łącząc się z DK Metcalfem przy obu okazjach – pierwsza na tymczasowe prowadzenie 14-13. Na kickoffy Smitha przypadło 253 jardy na 25 z 35 podań. Ale rzucił też interception w drugiej połowie.

49ers czeka kolejny mecz u siebie w Divisional Round, gdzie zmierzą się ze zwycięzcą meczu Dallas Cowboys z Tampa Bay Buccaneers lub Minnesota Vikings.