NFL: Patrick Mahomes wciąż nie pogodził się z przegraną z Cincinnati Bengals

Kansas City Chiefs quarterback Patrick Mahomes przyznaje, że daleko mu jeszcze do porażki 27-24 z Cincinnati Bengals w meczu o mistrzostwo AFC.

Munich/Kansas City – rozgrywający Kansas City Chiefs Patrick Mahomes przyznał, że jest daleki od pogodzenia się z porażką 27-24 w AFC Championship Game z Cincinnati Bengals.

Mahomes mówi na marginesie Pro Bowl, że przetrawienie bolesnej porażki zajmie mu co najmniej kolejny rok, jak donosi Lisa Salters z „ESPN”.

Więc powiedział: „Jeszcze się z tym nie pogodziłem. Nie sądzę, że będę mógł, dopóki znów nie będziemy w Super Bowl. Wykorzystuję tę przegraną jako motywację i do dalszego działania.”

Mimo braku udziału w finałowym meczu, Mahomes przyznał, że obecność w Pro Bowl była dla niego zaszczytem i doskonałym zakończeniem sezonu.

Patrick Mahomes: Zrównoważony rekord w AFC Championship Games

W swoich czterech sezonach w roli startera, Mahomes i Kansas City Chiefs co roku pojawiali się w AFC Championship Game. Dwa razy wychodzili z nich zwycięsko i dwa razy przegrywali.

Przeciwko Bengals, Chiefs zdobyli kilka przyłożeń w pierwszej połowie, po czym w drugiej zdobyli skromne trzy punkty. Podczas dogrywki podanie Mahomesa do receivera Tyreek Hilla zamieniło się w przechwyt, który doprowadził do decydującego field goala Bengals autorstwa kickera Evana McPhersona.

Bengals zmierzą się z LA Rams w Super Bowl w nocy z 13 na 14 lutego.