NFL: New England Patriots wygrywają pojedynek AFC East z Buffalo Bills

New England Patriots pozostają na szczycie AFC. W pojedynku dywizji na wyjeździe z Buffalo Bills, drużyna trenera Billa Belichicka wygrywa wzdłuż – również dzięki Jakobowi Johnsonowi. Mac Jones rzuca piłkę tylko raz.

Buffalo – New England Patriots utrzymali pierwsze miejsce w AFC. Podopieczni trenera Billa Belichicka wygrali 14-10 z Buffalo Bills, kończąc tym samym mecz nr 13.

Przy silnym wietrze w Orchard Park, Patrioci prawie przez cały mecz polegali na swojej silnej grze biegowej. Dzięki maszynie do blokowania Jakobowi Johnsonowi – którego kilkakrotnie chwalili amerykańscy komentatorzy – i sześciu O-linemenom na ponad 50 proc. snapów, New England zanotowała 229 jardów po ziemi na 44 próbach.

Highlight: 64-jardowe przyłożenie Damiena Harrisa w pierwszej kwarcie – najdłuższe od czasu Curtisa Martina w 1997 roku (70). Harris zdobył 111 jardów i stworzył silny duet z kolegą z pola biegowego Rhamondre Stevensonem (78 jardów).

Patriots quarterback Jones rzuca tylko trzy podania

Patriots quarterback Mac Jones rzucił tylko trzy podania, z których dwa dotarły na 19 jardów. Od 1974 roku żadna drużyna NFL nie miała tak mało prób podań w wygranej na koniec.

Ofensywa Bills była nieco bardziej zmienna – 25 biegów na 99 jardów i 30 podań Josha Allena, z których 15 znalazło kolegów z drużyny na 145 jardów i przyłożenie – ale też bardziej wadliwa.

Tylko w ostatniej kwarcie Buffalo dwukrotnie odwiedzili strefę rażenia New England, ale utrudniali sobie życie karami i niedokładnością – i pozostali bez punktów. Nie pomógł też niecelny strzał Tylera Bassa z 33 jardów.

Zwycięstwo – siódme z rzędu – powiększa przewagę Patriotów (9-4) w AFC East nad Buffalo Bills (7-5). W przyszłym tygodniu Jones i spółka będą mieli (w końcu) swój bye week. Buffalo – obecnie dopiero siódme miejsce w playoffach AFC – jedzie do mistrza Super Bowl, Tampa Bay, w dniu meczu 14.