Mac Jones i Patrioci nie mają szans przeciwko New Orleans

Rookie quarterback Mac Jones rzuca pierwsze przechwyty w karierze w przegranym meczu z New Orleans Saints. Gra biegowa New England Patriots również nie jest w stanie się rozkręcić. Rozgrywający Saints Jameis Winston radzi sobie lepiej.

Foxborough – Rookie quarterback Mac Jones i New England Patriots mieli noc do zapomnienia w ich domu mecz z New Orleans Saints.

23-latek rzucił pierwsze trzy przechwyty w swojej młodej karierze NFL w przegranej 28-13, z których drugi został przeniesiony na przyłożenie przez pick six Saints. Na plus należy zaliczyć, że Jones miał jedno przyłożenie i zdobył 270 jardów.

Jednak Jones nie odczuł też zbytniej ulgi w grze biegowej Patriots, która w ogóle nie ruszyła z miejsca. Nowa Anglia zdobyła tylko 49 jardów. Większość z nich pochodziła od samego Jonesa, który popędził na 28 jardów.Biegacz James White również musiał być zwożony z boiska na początku pierwszej połowy z kontuzją kolana.

Pierwszy pojedynek bez Brady’ego i Breesa od 1998

Saints lepiej poradzili sobie i signal caller Jameis Winston, który skończył z zaledwie 128 passing yards, ale poszedł bez interception i rzucił dwa touchdown passes. Podczas gdy Saints są teraz na dwa zwycięstwa i jedną porażkę, Patriots mają 1-2 rekord.

Interesting fact: Po raz pierwszy od 4 października 1998 roku obie drużyny spotkały się bez legendy quarterbacków Toma Brady’ego lub Drew Breesa na boisku. Mac Jones był w tym momencie na świecie zaledwie od kilku dni.

Saints kicker Rosas misses two field goal attempts

Pierwsze punkty niedzielnego meczu padły za sprawą gwiazdy running back Alvina Kamary z Saints, który złapał krótkie podanie od Jameisa Winstona i zaniósł je do strefy końcowej. Kicker Aldrick Rosas zamienił dodatkowy punkt na 7-0, ale 26-latek okazał się potem znacznie mniej dokładny.

Najpierw nie trafił w bramkę z 52 jardów, a następnie z 36 jardów. Więcej punktów nie padło na tablicy wyników aż do przerwy, kiedy to QB Pats Jones zaliczył pierwszy przechwyt w swojej młodej karierze NFL. I to było fatalne, bo w kolejnym drive Winston rzucił do swojego receivera Marqueza Callawaya – touchdown!

Patriots kicker Nick Folk zwrócił go 45 jardów na pierwsze punkty dla New England tuż przed przerwą, biorąc 14-3 prowadzenie do szatni.

Patriots: Druga połowa zaczyna się od pick six

Patriotom nie udało się jednak nadrobić zaległości, bo już na początku drugiej połowy Jones zanotował pick six. Rozgrywający był jednak tego stosunkowo niewinny, gdyż tight end Jonnu Smith pozwolił, aby złapana piłka wyślizgnęła mu się z palców. Saints safety Malcolm Jenkins wyrwał jajko z powietrza i zaniósł je do strefy końcowej.

Patriotom udało się zdobyć jeszcze tylko jeden gol w trzeciej kwarcie za sprawą kickera Folka. Dopiero w ostatniej tercji Patrioci zdobyli swoje pierwsze przyłożenie. Mac Jones rzucił do odbiornika Kendricka Bourne’a, Folk zdobył dodatkowy punkt na 13:21.

Jednak kruche nadzieje Patriotów zostały szybko rozwiane. Taysom Hill, alternatywny rozgrywający Saints, wbiegł do strefy końcowej, by wyrównać wynik 28-13.