Dolphins pokonują Patriots, Steelers wygrywają dopiero w dogrywce

Miami Dolphins z przytupem wygrali z New England Patriots. Dwa inne mecze rozstrzygnęły się dopiero w dogrywce

New England Patriots at Miami Dolphins 7:20

Miami Dolphins zwyciężyli w pojedynku dywizji z New England Patriots. Quarterback Tua Tagovailoa dostarczył przyzwoity mecz z 270 passing yards i touchdown pass. Nowo podpisany superstar Tyreek Hill złapał osiem podań i dodał 100 jardów przestrzeni.

W drugiej kwarcie rozgrywający Patriots Mac Jones fumbled tuż poza własną strefą końcową, co pozwoliło Melvinowi Ingramowi odebrać piłkę i przenieść ją na przyłożenie. Tuż przed przerwą, quarterback Tagovailoa rzucił touchdown pass do Jaylen Waddle, co sprawiło, że do przerwy było 17-0.

Dopiero w drugiej połowie ofensywa Patriotów odnalazła swoje tempo. Nowa Anglia w pierwszym ataku przeprowadziła 18 zagrań, które zakończyły się przyłożeniem Jonesa do Montgomery’ego. Zwycięstwo Miami nie było jednak zagrożone. Jones zanotował 213 passing yards i touchdown pass, ale też dwukrotnie stracił piłkę.

Pittsburgh Steelers at Cincinnati Bengals 23:20 n.O.

Quarterback Joe Burrow (338 jardów, 2 TD), który jeszcze w lutym wystąpił w Super Bowl z Cincinnati Bengals, wytrzymał trudny mecz z łączną liczbą czterech przechwytów.

Bengals prowadzili 6 punktami w połowie meczu (6:17), ale znaleźli sposób na powrót do gry w drugiej połowie. Prowadząc 14-20, dotarli do linii 2 jardów przeciwnika na 1:56 minuty przed końcem, ale nie udało im się trafić do strefy końcowej na czwartej próbie.

Obrona nie pozwoliła jednak na first down, więc Bengals dostali kolejne posiadanie na 1:26 przed końcem. Na dwie sekundy przed końcem Ja’Marr Chase złapał touchdown pass. Następujący po tym dodatkowy punkt mógł wygrać grę, ale został zablokowany.

To posłało mecz do dogrywki. Steelers wygrali mecz dzięki 45-jardowemu field goalowi w ostatnim zagraniu meczu. Quarterback Mitch Trubisky, w swoim pierwszym meczu ze Steelers, rzucił na 154 jardy i przyłożenie.

Baltimore Ravens at New York Jets 24:9

Joe Flacco, jako backup dla kontuzjowanego Zacha Wilsona, zmierzył się z Baltimore Ravens, ze wszystkich drużyn, z którymi w lutym 2013 roku zdobył Super Bowl. Taktyka Nowego Jorku była całkowicie skupiona na grze podaniowej. Flacco ukończył 37 ze swoich 59 podań na 307 jardów, jedno przyłożenie i jeden przechwyt.

Ravens kontrolowali grę, tak naprawdę nie błyszcząc. Quarterback Lamar Jackson ukończył 17 ze swoich 30 prób podań na 213 jardów, trzy przyłożenia i jeden przechwyt. Devin Duvernay złapał dwa podania na przyłożenie.

Cleveland Browns na Carolina Panthers 26-24

Baker Mayfield w swoim pierwszym meczu dla Carolina Panthers zmierzył się ze swoją byłą drużyną. Na początku miał problemy z grą, ale z biegiem czasu stawał się coraz silniejszy, kończąc z 238 jardami podania, jednym przyłożeniem, jednym przyłożeniem z biegu i jednym przechwytem.

Pantery były nawet na zwycięskiej ścieżce, dopóki Browns nie odwrócili losów meczu 58-jardowym field goalem na 13 sekund przed końcem. Jacoby Brissett, który zastąpił zawieszonego Deshauna Watsona, mógł przekonywać tylko w ograniczonym zakresie, notując 147 passing yards i jedno touchdown pass. Nick Chubb zyskał jednak sporo miejsca z 141 rushing yardami.

New Orleans Saints at Atlanta Falcons 27:26

New Orleans Saints wygrali mecz dzięki 53-jardowemu field goalowi na 23 sekundy przed końcem. Quarterback Jameis Winston był bardzo niezawodny z 269 passing yards, dwoma touchdown passami i brakiem turnovers. Wszechstronny zawodnik Taysom Hill przebiegł 81 jardów i zdobył przyłożenie.

Marcus Mariota, w swoim pierwszym meczu jako rozgrywający Falcons, ukończył 20 z 33 podań na 215 jardów i raz dostał się do strefy końcowej. Running back Cordarrelle Patterson popędził na mocne 120 jardów i przyłożenie.

Philadelphia Eagles at Detroit Lions 38:35

German wide receiver Amon-Ra St. Brown złapał touchdown pass i zwrócił go 64 jardy na zysk, ale i tak poniósł porażkę z Lwami. Quarterback Jared Goff rzucił na 215 jardów, dwa przyłożenia i jeden przechwyt. Najbardziej godnym uwagi zawodnikiem Detroit był running back D’Andre Swift z 144 jardami biegu i przyłożeniem.

Eagles quarterback Jalen Hurts (243 passing yards, 1 rushing touchdown) pracował szczególnie dobrze w połączeniu z A.J. Brownem, który złapał podania na 155 jardów.

Indianapolis Colts at Houston Texans 20:20 n.O.

The Indianapolis Colts rallied from a 17-point deficit in the final quarter to go into overtime without a winner. Weteran quarterback Matt Ryan udowodnił swoją jakość z 352 jardami podania i przyłożeniem, ale rzucił też interception. Innymi skutecznymi zawodnikami ataku Colts byli Jonathan Taylor (161 Rushing Yards, 1 TD) i Michael Pittman Jr (121 Receiving Yards, 1 TD).

Często niedoceniany rozgrywający Texans Davis Mills dostarczył przyzwoity mecz z 240 jardami podania, dwoma przyłożeniami i tylko jednym fumble.

Jacksonville Jaguars at Washington Commanders 22:28

Quarterback Carson Wentz w swoim pierwszym meczu dla Waszyngtonu zapewnił mnóstwo widowiska z 313 jardami podania i czterema przyłożeniami, ale pozwolił sobie również na dwa przechwyty. Dwa z jego przyłożeniowych podań trafiły w ramiona Jahana Dotsona.

Rozgrywający Jaguars Trevor Lawrence, pick nr 1 w 2021 roku, rzucił podania na 275 jardów, przyłożenie i przechwyt. Jego ulubioną stacją odbiorczą był Christian Kirk z 117 jardami odbiorczymi.