Чикагските мечки помитат Washington Commanders – Мур е отличен

След 14 мача без победа през сезона Чикаго Беърс отново спечели. Уайд рисийвърът Ди Джей Мур беше мъжът на мача срещу Washington Commanders.

В мача в четвъртък вечер през 5-ата седмица на сезон 2023 г. в НФЛ куотърбекът Джъстин Фийлдс и компания победиха Washington Commanders и нанесоха трето поредно поражение на отбора от Източното крайбрежие.

При победата над Вашингтон с 40:20 вниманието привлече най-вече широкият приемник Ди Джей Мур. Получателят на пасове, който дойде в Чикаго от Каролина в рамките на размяна преди сезона, улови осем топки за 230 ярда и три тъчдауна.

Неговият куотърбек също направи впечатление. Фийлдс завърши само 15 от 29 паса, малко повече от половината от тях, но те доведоха до 282 ярда и четири резултата. Той също така бяга за 57 ярда при единадесет опита. Неговият колега Сам Хауел записа невероятните 388 ярда пасове (37/51) и два тъчдауна, но също така направи и един прехват.

Чикаго поведе още в първия драйв на мача, като Фийлдс намери Мур в крайната зона с пас от 20 ярда. Още два голови драйва – фийлдгол и още един тъчдаун – създадоха ранен дефицит от 17 точки за Командирите, за които бързата игра не изигра никаква роля през цялата вечер (десет изнасяния за 29 ярда). До момента, в който прозвуча свирката, Мечките се оттеглиха на 27-3.

Благодарение на Фийлдс и Мур: Чикаго Беърс победиха Вашингтон Коммандърс

През второто полувреме Вашингтон също предяви претенции в нападение и в третата четвърт Хауъл отбеляза първия си тъчдаун за вечерта с пас от два ярда към тесния енд Логан Томас (девет рецепции, 77 ярда). Малко след това широкият ресивър Къртис Самюъл намали изоставането до 20:30 и мачът отново беше открит.

Малко по-малко от пет минути преди края Вашингтон имаше възможност да намали изоставането си до 23:30 с фийлдгол, но кикърът Джо Слай не успя от 46 ярда. В следващия ход Фийлдс за трети път намери Мур, който пренесе топката за повече от 50 ярда в крайната зона. Още един фийлд гол на Беърс направи крайния резултат 40:20.

Отборът на старши треньора Мат Еберфлус вече има рекорд от 1-4, докато Командирите са 2-3. През 6-ата седмица Чикаго ще приеме Минесота Викинги, а Вашингтон ще срещне Атланта Фалконс.