Ню Йорк Джайънтс поднесоха изненада: Даниел Джоунс сложи край на мечтите на Минесота Вайкингс за плейофите

Ню Йорк Джайънтс изненадват Минесота Вайкингс и стават първият по-нискоразреден отбор в настоящите плейофи, който преминава в дивизионния кръг. Даниел Джоунс се представя безупречно в дебюта си в плейофите

Ню Йорк Джайънтс поднесоха първата голяма изненада в плейофите на НФЛ.

Отборът на старши треньора Брайън Дабъл побеждава Минесота Викинги с 31:24 на техния стадион и изпраща „G-Men“ в дивизионния кръг.

Куотърбекът Даниел Джоунс изигра безупречен мач – без обрати, с 301 ярда и два тъчдауна – единият на Исая Ходжинс, а другият на Даниел Белинджър.

Giants победиха Vikings – Джоунс и Баркли убедиха

Бягащият гръб Сакун Баркли се появи с два тъчдауна на земята. След откриващия тъчдаун на „викингите“ именно той осигури изравнителния гол в ответната атака, а в последната четвърт реализира и решаващия тъчдаун в крайната зона.

Викингите винаги преследваха дефицита след първия собствен тъчдаун. Кърк Къзънс завърши 31 от 39 паса, хвърли два тъчдауна и пробяга един. Но в последния мач той не успя да доведе до обрат. Странно решение при четвъртия опит доведе до обрат в полето – единственият обрат на „викингите“.

В следващия кръг Джайънтс трябва да играят отново навън и да се изправят срещу съперника от дивизията Филаделфия Ийгълс, който има най-добрия рекорд в NFC.

Остава само Сан Франциско 49ers да чака своя съперник в NFC. Това ще се реши между „Тампа Бей Бъкейнърс“ и „Далас Каубойс“.