НФЛ: Далас Каубойс са с единия крак в плейофите след победата над Ню Йорк Джайънтс

Не може да се отрече, че Далас Каубойс ще участват в плейофите на НФЛ. Срещу напълно безобидния отбор на Ню Йорк Джайънтс, воден от нещастния резервен играч Майк Гленън, „отборът на Америка“ ще трябва да разчита на силна защита.

Ню Джърси/Мюнхен – Далас Каубойс направиха още една крачка към плейофите в НФЛ с победа над Ню Йорк Джайънтс с 21:6 (15:3).

Победата беше гарантирана от стабилната защита, която не позволи на нападението на „Джайънтс“, водено от резервния куотърбек Майк Гленън, да отбележи тъчдаун и наложи общо четири обрата.

Гленън, който играеше вместо контузения редовен куотърбек Даниел Джоунс, не успя да се справи с 99 ярда пас, без тъчдаун, но с три интерсепшъна. Нещата се развиха по-добре за куотърбека на Каубоите Дак Пресот, който с 217 ярда пас и тъчдаун, без прекъсвания, но и със загубен фъмбъл не извади звезди от небето.

Зик Елиът се възползва от предимствата след първото прекъсване на Гленън

Рано прехващане от страна на Гленън изведе Каубоите на победния път през първата четвърт: отклоненият пас от резервния куотърбек попадна в ръцете на корнербека на Каубоите Журдан Люис. Още на следващия етап Езекил Елиът вкара 13 ярда, за да даде на гостите преднина от 6:0.

Ритащият играч на „Гигантите“ Греъм Гано вкара за първи път в резултата с гол малко преди края на първото тримесечие. Неговият колега Грег Зерлайн вкара два гола в края на иначе неспокойната втора четвърт, за да даде на Далас преднина от 15:3 на полувремето. Преди втория той се възползва от първото в историята загубено нарушение на Сакун Баркли в НФЛ, което даде на Каубоите владението точно преди почивката.

Второ полувреме: Ню Йорк Джайънтс все още безобидни

Първите точки за второто полувреме също бяха отбелязани с полеви гол: Гано върна Джайънтс в рамките на девет точки. Но тъчдаунът на Далтън Шулц след пас от един ярд от Прескот доведе до 21:6 за гостите и по този начин до предварителното решение.

В последната четвърт корнербекът на „Каубоите“ Тревон Дигс направи десетото си прекъсване за сезона, като не успя да подаде на Гленън в крайната зона на „Каубоите“. Малко по-късно Гленън беше готов. Джейк Фром, резервен вариант на резервния вариант, влезе в игра за последните четири минути и отново се рекламира с 82 ярда пас.

Sterling Shepard трябва да излезе с контузия

Джайънтс претърпяха още един неуспех малко преди края на мача, когато приемникът Стърлинг Шепърд се контузи при ритник без намеса от страна на противника и трябваше да напусне терена.

След победата на „Каубоите“ с резултат 10-4 едва ли може да се отрече титлата в дивизията и мястото в плейофите. В Деня на мача 16 те са домакини на футболния отбор на Вашингтон.

Джайънтс са на последно място в Източната част на НФК с резултат 4:10 и така имат само теоретични шансове за плейофите. Те ще се срещнат с Филаделфия Ийгълс на 26 декември в следващия дивизионен двубой.