Минесота Вайкингс побеждават Ню Ингланд Пейтриътс благодарение на шоуто на Джеферсън

В Деня на благодарността „Викингите“ от Минесота победиха „Патриотите от Нова Англия“. Уайд рисийвърът Джъстин Джеферсън постига поредното си чудовищно представяне и чупи рекорд на легенда от NFL.

Мюнхен – При победата на „Минесота Викинги“ с 33:26 над „Ню Инглънд Пейтриътс“ Джъстин Джеферсън записа 139 ярда. С това той счупи рекорда на Ранди Мос, който преди това държеше рекорда за най-много получени ярдове през първите три сезона в НФЛ – 4163 ярда. Понастоящем Джеферсън има 4 248 ярда и му остават шест мача, за да подобри рекорда си.

Играта започна бързо, като куотърбекът на „Викингите“ Кърк Къзинс поведе атаката си директно към тъчдаун още в първия мач, който Джъстин Джеферсън отбеляза за домакините. Неговият колега от „Патриотите“ Мак Джоунс отговори веднага и намери в крайната зона широкия приемник Нелсън Аголор.

Ню Ингланд Пейтриътс в Минесота Викингс: оспорвана игра до антракта

След това играта малко се успокои. Патриотите вкараха голове, а Викингите добавиха още един тъчдаун. На полувремето резултатът беше 16:16.

И двата отбора излязоха от съблекалнята с мощ: първо Ню Ингланд измина 75 ярда за тъчдаун в първия мач, а след това „Викингите“ отговориха с тъчдаун от 97 ярда при връщане на ритник – 23:23.

След това съдиите направиха спорно решение. Уловът на Хънтър Хенри от Пейтриътс е обявен за тъчдаун. След преглеждане на видеозаписа обаче това решение беше отменено и Патриотите трябваше да се задоволят с гол.

Patriots си позволяват твърде много наказания

Предполагаше се, че това ще бъдат последните точки за Патриотите. С ненужни фаулове Патриотите се лишаваха от наградата си. Викингите дадоха правилния отговор на 3:40 домашно поражение срещу Далас Каубойс миналата седмица с домакинска победа.

В деня на мача 13 Викингите са домакини на Ню Йорк Джетс. Патриотите вече са изправени пред предизвикателство следващия четвъртък в „Четвъртък вечер“ срещу съперника от дивизията Бъфало Билс.

Следващата неделя отново ще можете да гледате мачове от NFL на живо по безплатна телевизия. От 18:30 ч. по ProSieben първо ще покажем Синсинати Бенгалс на Тенеси Титанс, а от 22:20 ч. – Лос Анджелис Рамс на Канзас Сити Чийфс. От 19:00 ч. ще покажем Чикаго Беърс в Ню Йорк Джетс паралелно на ran.de в Livestream.