Игри за купата Pro Bowl 2023: Тъчдаун Амон-Ра Сейнт Браун – NFC печели финала по флаг футбол.

Amon-Ra Сейнт Браун празнува успешен дебют в Pro Bowl Games с NFC. Широкият приемник допринася за успеха на NFC над AFC с победа в състезанието и тъчдаун във финала.

NFC спечели първото издание на игрите Pro Bowl. Отборът на старши треньора Илай Манинг спечели с 35:33 срещу отбора на брат му Пейтън от АФК.

Водени от Кърк Къзънс, NFC обърнаха изоставането си от три точки след състезанието за умения и първите две игри по футбол с флагчета.

Къзънс подаде три тъчдауна, един от които на Амон-Ра Сейнт Браун. По този начин ресивърът на Детройт Лайънс спечели Pro Bowl след състезанието за най-добро улавяне.

1) Игра по футбол на флага 1 – AFC срещу NFC

Водени от Джено Смит, NFC спечелиха първия футболен мач с флагчета в игрите Pro Bowl, за да изравнят резултата при общо 9:9.

Куотърбекът на „Сиатъл Сийхоукс“ хвърли пет тъчдаун паса към Джордж Китъл, Сиди Ламб два пъти, Ти Джей Хокенсън и Кайл Юшчик при победата с 32:27.

От страна на АФК в играта се включи куотърбекът Тайлър Хънтли. Той подаде два пъти на Марк Андрюс, както и на Тайрик Хил и Джа’Марр Чейс чрез посредника Даванте Адамс.

2) Kick Tac Toe

Предвождани от дългия снапер Морган Кокс, AFC спечелиха и Kick Tac Toe на Pro Bowl Games Skills Challenge.

Дългият снапер на АФК превърна три от ударите си на дигиталното игрище Tic Tac Toe в серия. По този начин професионалистите от Tennessee Titans увеличиха преднината на AFC на 12-3.

Звездата на Балтимор Джъстин Тъкър и пънтерът Ей Джей Коул от домакините Las Vegas Raiders пропуснаха двата си опита.

В НФК само дългият снапер на Минесота Андрю ДеПаола е успял два пъти. Кикърът Джейсън Майерс и пънтерът Трес Уей също пропуснаха целите си.

Участници AFC: Justin Tucker (BAL), AJ Cole (LV), Morgan Cox (TEN)

Участници в NFC: Джейсън Майерс (SEA), Трес Уей (WAS), Андрю ДеПаола (MIN)

3) Гридиронска ръкавица

НФК спечели щафетното бягане с препятствия на игрите Pro Bowl, за да изравни общия резултат.

Квинтетът от Пени Сюъл (DET), Брайън Бърнс (CAR), Сакун Баркли (NYG), Тристан Вирфс (TB) и Камерън Джордан (NO) победи АФК от Джоел Битонио (CLE), Майлс Гарет (CLE), Ник Чъб (CLE), Камерън Хейуърд (PIT) и Дион Докинс (BUF) в „Гридиронската ръкавица“ с четири спирки.

Щафетното бягане включваше пробиване на стени от полистирол, преминаване през стени и под маси, преди да се пресече участък от гуми над земята на трасето с препятствия.

Накрая трябваше да бутат шейната с каретата на нея. Джордан и Вирфс изпревариха Сюъл, Бърнс и Баркли и избутаха Илай Манинг пръв през финалната линия.

4) Игра по футбол на флага 2 – AFC срещу NFC

С победата във втория мач по футбол на флагове АФК си върна лидерството в генералното класиране. Селекцията на старши треньора Пейтън Манинг спечели с 18:13 и вече води с 15:12.

Тревор Лоурънс с два тъчдаун паса към Даванте Адамс и Стефон Дигс, а Дерик Хенри нахлу в крайната зона и забрави за тъчдауна на Джейр Александър от Грийн Бей, който върна прехващане.

5) Move The Chains

АФК увеличи преднината си на шест точки преди финалното състезание Skills Challenge от игрите Pro Bowl. Отборът на треньора Пейтън Манинг спечели състезанието „Преместване на веригата“, което включваше изтегляне на стена с тежести на определено разстояние.

Отборът в състав Куинън Уилямс (NYJ), Трей Хендриксън (CIN), Лареми Тунсил (HOU), Террон Армстед (MIA), Джефри Симънс (TEN), Макс Кросби (LV), Роджър Сафолд (BUF), Бен Джоунс (TEN), Мич Морс (BUF), Уайът Телър (CLE) спечели серията от три мача с 2:1.

В NFC се включиха Джонатан Алън (WAS), Франк Рагнов (DET), Крис Линдстром (ATL), Трент Уилямс (SF), Демаркъс Лорънс (DAL), Декстър Лорънс (NYG), Дарон Пейн (WAS), Зак Мартин (DAL), Елгтън Дженкинс (GB) и Тайлър Биадаш (DAL).

6) Най-добър улов, представен от Uber Eats (финал)

Амон-Ра Сейнт Браун спечели състезанието за най-добро улавяне на състезанието за умения Pro Bowl Games в Лас Вегас.

Ресивърът на Детройт Лайънс получи 177 от 200 възможни точки за двата си опита, като изпревари Стефон Дигс от Бъфало Билс за второто място на финала.

Сейнт Браун се възползва от помощта на брат си Екуанимеус при второто улавяне. По-големият брат подаде топката в полет на Амон-Ра, който прескочи талисмана и хвана топката в полет.

Сейнт Браун получи 93, 91 и 92 точки за втория си опит от съдиите Снуп Дог, ЛаДаян Томлинсън и Пийт Дейвидсън. Дигс събра общо 144 точки.

7) Футбол на флага – финал AFC срещу NFC 33:35

НФК влязоха във финала с изоставане от 15:21, но изравниха рано с тъчдаун от Амон-Ра Сейнт Браун, който направи 21:21. Куотърбекът на NFC Кърк Къзънс хвърли три тъчдауна, за да изведе отбора си до победа над AFC, в която Дерек Кар хвърли два тъчдауна.

В НФК Кайл Юшчик се отличи заедно с Къзънс, като не само отбеляза тъчдаун, но и блесна с пас от 27 ярда, дълъг бяг и други улови.