Аарон Роджърс е виновен за края на сезона на Green Bay Packers? Когато миналото се повтаря

Аарон Роджърс и „Грийн Бей Пакърс“ пропускат плейофите. Въпреки че в крайна сметка всичко е в собствените им ръце, нервите на звездния куотърбек го провалят – за пореден път, както показва историята.

Аарон Роджърс и „Грийн Бей Пакърс“ пропуснаха място в плейофите на НФЛ. Въпреки че в края всичко беше в техни ръце, нервите на звездата куотърбек не издържаха – за пореден път, както показва историята.

В мача срещу Детройтските лъвове Роджърс завършва само 17 от 27 паса за 205 ярда. Срещу една от най-слабите защити в лигата беше отбелязан само един тъчдаун. Според Pro Football Reference Лъвовете са допуснали четвъртите най-много точки (427) и най-много ярдове (6670) срещу тях.

Rodgers: Когато миналото се повтаря

Въпреки това Роджърс успя да направи само един тъчдаун. Притеснителното прекъсване малко преди края на мача беше краят на всички злини за „Пакърс“ – и това беше моментът, в който миналото се повтори.

Срещу „Лъвовете“ той завърши само два от шест паса за 12 ярда през четвъртото тримесечие. Без тъчдаун – но пък с прехващане и пасър рейтинг от 2,8. Лоши показатели, подобни на тези, които Роджърс показа в двата решаващи и последни мача на предишните два сезона.

Rodgers for the Third

Предишната година всичко свърши за Пакърс в дивизионния кръг след загуба с 10:13 от Сан Франциско 49ърс. Статистика на Роджърс през четвъртата четвърт: четири от седем паса за 17 ярда – без тъчдаун и рейтинг 62,2.

2020 също така се оказа, че ветеранът не е успял да се справи в последната четвърт. Когато „Пакърс“ бяха разгромени в шампионата на НФК срещу „Тампа Бей Бъканърс“, Роджърс завърши само четири от 11 паса за 54 ярда и не отбеляза тъчдаун в решителното тримесечие. Окончателният резултат е 52,8 точки за пас.

И в трите мача Грийн Бей беше фаворит и всеки път имаше домакинско предимство на игрището Lambeau Field.

Роджърс като предшественика си Фавър

Няма съмнение, че след като почти загуби сезона тази година, Роджърс за първи път показа на всички критици и върна своите Пакери в надпреварата за плейофите от междинните 4-8. Но тогава, когато беше най-важно, той не успя да се справи – и то за трети пореден сезон.

Любопитно е, че последните шест паса на „А-Род“ през този сезон съвпадат и с последните шест паса на Брет Фавър като куотърбек на Packers.

И двамата направиха 2-6 за дванадесет ярда. И двамата хвърлиха по едно прекъсване, което сложи край на сезона за Пакърс. И двете в Lambeau Field.