NFL във Франкфурт: Феновете са ключов фактор за победата на Chiefs над Dolphins

Канзас Сити Чийфс победиха Маями Долфинс в трилъра от НФЛ във Франкфурт. Феновете на стадион „Дойче Банк Парк“ създават атмосфера като на домакински мач. Според Анди Рийд и Патрик Махоумс това също е било ключов фактор за успеха.

Победата на Канзас Сити Чийфс с 21:14 над Маями Долфинс във Франкфурт беше станала преди по-малко от час, когато Патрик Махоумс вече мислеше за следващия мач в Германия. „С нетърпение очаквам да се върна и да получа възможността да играя тук. Не само във Франкфурт, но и в Мюнхен или където и да е другаде, където играе НФЛ“, заяви звездният куотърбек на пресконференцията след мача.

Нищо чудно, защото шефовете не само пътуват обратно с победа в багажа си, но и успяха да се насладят на атмосферата на домакински мач в Deutsche Bank Park.

Делфините сигурно са разбрали още по време на химна на САЩ, че този сблъсък на АФК на германска земя ще бъде труден.

Феновете на Chiefs бяха явно по-многобройни този следобед. Шумът по време на атаките на Маями беше оглушителен, като известното „Томахоук чоп“, с което е известен стадионът „Стрела“ в Канзас Сити, звучеше от трибуните отново и отново.

Очевидно тази атмосфера изкара от равновесие нападението на „Делфините“ и вдъхнови защитата на „Шефовете“ – поне през първите две четвърти.

На полувремето отборът на старши треньора Анди Рийд водеше с изненадващо категоричното 21:0. Това не приличаше на генерална репетиция за евентуален мач от първенството на АФК.

През първото полувреме Маями успя да направи пет първи дауна по-малко от Канзас Сити. Делфините не успяха да превърнат нито един от третите си дауни в нов първи даун – шефовете успяха да го направят при три от шест опита. КС също така имаше явна преднина в нетните ярдове – кумулативно спечеленото пространство (200 срещу 110 ярда).

Анди Рийд: „Феновете спечелиха мача „

Има ли заслуга на феновете? Поне така каза Рийд след мача: „Феновете на Chiefs спечелиха мача за нас. Усещахме ги. Бяха много шумни.“

Махоумс също похвали „Кралството на шефовете“ до небесата: „Немските фенове бяха шумни и страстни. Можеше да се каже, че гледат футбол редовно и наистина знаят своите неща. „

Разбира се, тези изказвания трябва да се поставят в известна степен в перспектива. Шефовете са наясно с ролята си на посланици на марката в Германия. Поднасянето на метафоричен букет цветя на феновете след победата може да бъде само в тяхна полза.

Канзас Сити Чийфс: „Най-добрата защита в НФЛ „

Делфините ще се ядосат на себе си след загубата. „Побеждаваме самите себе си. Имахме много наказания и сами си усложнихме живота“, заяви Тайрик Хил след мача.

Звездата на Маями имаше няколко важни улови, но не успя да овладее един или два уловими паса и загуби фъмбъл.

Представянето на защитата на шефовете също не бива да се омаловажава. „Това трябва да е най-добрата защита в НФЛ“, възхити се Махоумс: „Това е страхотно нападение. Да ги задържиш до 14 точки, въпреки че загубих фъмбъл в нашата половина на мача – това е изключително представяне. „

NFL във Франкфурт: Делфините на Маями се провалиха в последния драйв

И все пак Делфините се пребориха в последния период. При 2:28 минути на часовника Туа и компания имаха възможност да изравнят резултата с финален драйв. Но нещата се развиха по различен начин – вероятно и благодарение на феновете. Първо, куотърбекът на „Делфините“ подцени с пас своя ресивър Седрик Уилсън-младши, въпреки че последният имаше достатъчно пространство за улавяне и евентуално за тъчдаун.

Таговайлоа говори за „неразбирателство“. Той трябва да „хвърли по-добър пас“. Гръмотевицата на привържениците на Шефовете може би е затруднила най-малкото комуникацията – въпреки че Туа отказа да приеме това извинение и пое вината.

Когато не успя да улови последвалия удар и Шефовете възстановиха коженото кълбо, резултатът беше подпечатан. Щастлив край за Махоумс и компания, който очевидно ги остави да искат още.