Седмица 16 на NFL: Маями Делфинс си осигури място в плейофите – Buccaneers разбиват Jaguars

В един вълнуващ мач кикърът на Делфините Джейсън Сандърс вкарва в последната секунда срещу Далас Каубойс. Джаксънвил Джагуарс изживява горчива вечер. Обобщение на късните неделни мачове от НФЛ през 16-та седмица

Далас Каубойс в Маями Долфинс 20:22

С изтичането на времето Джейсън Сандърс изстрелва „Маями Долфинс“ в плейофите.

Кикърът удари от 29 ярда, за да направи крайния резултат 22:20 срещу Далас Каубойс и да реши вълнуващия топ мач.

Делфините вече са с баланс 11-4 и не могат да бъдат изхвърлени от плейофите. Като цяло Сандърс се представи силно и отбеляза общо 16 точки с пет фийлдгола и една допълнителна точка.

Бягащият бек Рахим Мостърт отбеляза единствения тъчдаун на Делфините.

За „Каубоите“ най-забележими бяха куотърбекът Дак Прескот (253 ярда, 2 тъчдауна) и ресивърът СиДи Ламб (118 ярда, 1 тъчдаун).

С рекорд от 10-5 Далас остава на път към плейофите.

Jacksonville Jaguars в Tampa Bay Buccaneers 12:30

Джаксънвил Джагуарс изживяха горчива вечер в двубоя си с Тампа Бей Бъкейнърс във Флорида, като претърпяха четвърто поредно поражение с 12:30 от силните Бъкс.

През третата четвърт „Бъкейнърс“ водеха с 30:0, но „Ягуарите“ поне успяха да направят резултата малко по-поносим.

Горчиво обаче бе, че Тревър Лоурънс (211 ярда пас, 1 тъчдаун, 2 интерсепшъна) отново бе контузен. След като наскоро получи травма на глезена и сътресение на мозъка, куотърбекът трябваше да напусне терена в началото на последната четвърт с контузия на рамото.

QB на Bucs Бейкър Мейфийлд се представи блестящо с 284 ярда и два тъчдаун паса към Майк Евънс.

И двата отбора вече са с баланс 8-7 и са се прицелили в плейофите.

Аризона Кардиналс в Чикаго Беърс 27:16

Кайро Сантос премахна последните съмнения за победата на Чикаго Беърс малко преди края, като удари фийлдгол с малко под минута на часовника, за да направи крайния резултат 27:16 срещу Аризона Кардиналс.

Това беше четвъртата поредна домакинска победа на Чикаго, като куотърбекът Джъстин Фийлд хвърли 170 ярда и един тъчдаун. Той също така пробяга 97 ярда и добави към статистиката си бърз тъчдаун.

Мечките подобриха рекорда си до 6-9, но имат само теоретични шансове за участие в плейофите.

Кардиналите са 3-12.