Кливланд Браунс доминират над Синсинати Бенгалс на Хелоуин

Кливланд Браунс демонстрира доминиращо представяне във всички части на отбора срещу фаворизирания преди това Синсинати Бенгалс и печели с 19 точки. Куотърбекът на Бенгълс Джо Бъроу има труден ден, докато бегачът на Браунс Ник Чъб води отбора си към победа.

Мюнхен/Клевланд – Кливланд Браунс победиха с 32:13 превъзхождащия ги Синсинати Бенгълс пред собствена публика в дивизионния двубой на АФК Север. Особено защитата на Браунс около суперзвездата Майлс Гарет затрудни куотърбека на Бенгълс Джо Бъроу.

Макар че Гарет вече е вкарвал 5,5 пъти в торбичка на Бъроу в кариерата си, повече от всеки друг играч от НФЛ, QB на Бенгълс остава без победа срещу Браунс.

Bengals без звездния приемник Джа’Марр Чейс

Отсъствието на ресивъра на Бенгалс Джа’Марр Чейс беше особено забележимо през първата половина на мача. Любимият получател на пасове на Бъроу е наранил бедрото си и ще липсва на отбора за неопределено време.

Защитата на Браунс се възползва от това, като задържа Бенгълс само на 229 общи ярда и само на 100 ярда през първото полувреме. През първите три четвърти Бенгалс не отбелязаха нито една точка. Нападателната линия на Бенгълс не успя да спечели достатъчно време на куотърбека Бъроу, като свали 25-годишния играч 5,5 пъти.

Офанзивно отборът на старши треньора Кевин Стефански се забави. Така че отбелязването на точките започна едва след първата четвърт. В последната четвърт на мача „Браунс“ имаха преднина от 25:0 благодарение на силния Джакоби Брисет (278 ярда пас, един тъчдаун пас и един тъчдаун рън), както и на винаги блестящия бек Ник Чъб (101 ярда рън, два тъчдауна).

Бенгалите не успяха да наваксат, въпреки че ресивърите Тий Хигинс и Тайлър Бойд хванаха по един тъчдаун. Яростният Амари Купър (131 ярда, един улов на тъчдаун) даде на „Браунс“ крайния резултат 32:13.

Това беше важна победа за отбора на Кливланд, който след четири поредни загуби заема трето място в АФК Север (3-5) и ще се опита да се възстанови през следващата седмица. Сега Бенгалс са с баланс 4-4 и заемат второ място в АФК Север.

Отборът на треньора Зак Тейлър е домакин на Каролина Пантърс в деветия ден от NFL.