Игра в четвъртък вечер: защитата на Dolphins спира Lamar Jackson

Baltimore Ravens претърпяват изненадващо поражение, за да открият 10-ия ден от играта. Защитата на Маями Долфинс задържа нападението на Балтимор на две точки.

Foxborough – Baltimore Ravens изненадващо допуснаха третата си загуба за сезона.

Отборът на старши треньора Джон Харбо загуби с 10:22 (3:6) от Маями Долфинс в откриващия мач в четвъртък вечер.

В мач, доминиран от защитните линии, куотърбекът Ламар Джаксън не успя да надгради представянето си от предишната седмица, когато блесна при победата над Минесота Вайкингс, преминавайки и бягайки за 386 ярда и три тъчдауна.

Джаксън завърши с 238 ярда пас и 39 ярда бързане, както и с един тъчдаун пас и едно прехващане. Точките на Балтимор бяха отбелязани от ритащия Джъстин Тъкър, който хвана 5 ярда в крайната зона, за да направи резултата 3:0, и от Марк Андрюс, който направи резултата 10-15.

Tagovailoa заменя контузения Брисет

За Делфините старши треньорът Брайън Флорес трябваше да направи промяна в позицията за подаване по време на мача.

Джакоби Брисет, който първоначално замени контузения Туа Таговайлоа в началото, трябваше да напусне терена в третата четвърт с контузия на коляното, а Таговайлоа, макар и с натъртване на ръката за хвърляне и поради това първоначално пощаден, го замени.

Тъчдаунът на „Делфините“ бе дело на корнербека Ксавиен Хауърд, който избута топката от ръката на Сами Уоткинс и я пренесе на 49 ярда в крайната зона, и на Таговайлоа, който с куотърбек промъкване направи резултата 22-10.

Балтимор остава на върха
Въпреки че вече имат 3 загуби при 6 победи, Ravens водят в АФК Север, а Dolphins изпреварват New York Jets от дъното на АФК Изток и заемат трето място с 3-та победа при 7 загуби.

Денят на мачовете продължава в неделя с мача между Кливланд Браунс и Ню Инглънд Пейтриътс, наред с други, от 18:00 ч., още един сблъсък между АФК Север и АФК Изток.