NFL – Buccaneers победиха Патриотите в битката за рекорда на Брейди и защитата

В четвъртия неделен футболен мач New England Patriots не успяха да поднесат изненада срещу Tampa Bay Buccaneers в „завръщането на Том Брейди у дома“. В един равностоен мач Брейди зае първото място в списъка на всички времена с най-много ярдове за преминаване, а освен това спечели и победата с 19:17.

Мюнхен/Фоксбъро – Вероятно това е най-вълнуващият мач в най-новата история на НФЛ: Тампа Бей Бъкейнърс пътува до Ню Инглънд Пейтриътс.

Разбира се, в центъра на вниманието беше куотърбекът Том Брейди, но не само защото се изправяше срещу отбора, който някога го е драфтирал през април 2000 г., а и защото му предстоеше да счупи рекорд на НФЛ, който вероятно щеше да остане в сила и след края на кариерата му.

Битка в защита през първото полувреме

Играта обаче не протече толкова ясно, колкото някои предполагаха преди нея. Патриотите, които влязоха в мача като абсолютни аутсайдери, дори водеха със 7:6 на полувремето. Бил Беличик, който е смятан за един от най-добрите, ако не и най-добрия, плеймейкър в отбранителната част, държи бившето си протеже под добър контрол.

След почивката обаче оковите на съответните нападения паднаха. Том Брейди на няколко пъти изведе отбора си в половината на Нова Англия, но след почивката успя да реализира само два гола, освен тъчдауна на Роналд Джоунс. В крайна сметка Брейди има 269 ярда при 22 от 43 паса, но няма тъчдаун.

Мак Джоунс, куотърбекът на Патриотите, нямаше късмет през първото полувреме, когато пасът му беше прихванат от Джордан Уайтхед, след като се изплъзна през ръката на Нелсън Аголор.

След почивката обаче новобранецът се разгорещи и направи цели 19 поредни паса, което е най-много от всички новобранци куотърбеци през това хилядолетие. Джоунс завърши с 268 ярда, два тъчдауна и пик.

Brady нов лидер по брой преминаващи ярдове

Точно при второто си задвижване Том Брейди вдигна един от най-престижните рекорди на НФЛ, преминавайки покрай Дрю Брийс за номер едно в историята на НФЛ. Брейди вече има 80 560 ярда.

Но играта не беше прекъсната в чест на рекордьора. Според слуховете нито една от замесените страни не е искала това – нито Брейди, нито Бил Беличик, нито Робърт Крафт, собственик на „Патриотите“ и стадион „Джилет“.

Патриотите, които сега са 1-3, се изправят срещу Хюстън Тексас, също 1-3, следващата седмица, докато Тампа Бей Бъкейнърс приема Маями Долфинс.