Том Брейди критикува NFL за отстраняването на Майк Евънс: „Наказанието е смешно!“

След кавгата по време на мача на Тампа Бей Бъкейнърс срещу Ню Орлиънс Сейнтс, широкият приемник на Бъкс Майк Евънс беше отстранен от НФЛ. Неговият куотърбек Том Брейди публично разкритикува наказанието и защити своя приемник.

Ню Орлиънс/Мюнхен – Том Брейди проговори. След кавгата при победата на „Тампа Бей Бъканърс“ над „Ню Орлиънс Сейнтс“ (20:10 ч.) звездният куотърбек защитава своя ресивър Майк Евънс, който също като корнербека на „Сейнтс“ Маршон Латимор е изгонен от терена след схватка.

Брейди не може да разбере последвалата присъда на лигата.

„Обичам Майк и фактът, че излиза на терена, за да ме защитава, означава всичко за мен. В края на краищата емоциите са част от спорта и понякога те избухват, както стана в неделя“, каза 45-годишният Брейди.

Brady критикува решението на лигата: „Решението е нелепо!“

Какво се случи? Малко след началото на четвъртата четвърт Брейди и ъгловият защитник на „Светците“ Маршон Латимор влязоха в словесна престрелка след провалена игра на „Бъкс“. Евънс изтича от страничната линия, за да защити своя куотърбек, и повали Латимор на земята.

Brady разкритикува решението на лигата: „Решението е нелепо!“

С това лигата сметна, че приемникът на Bucs е причината за кавгата, и го отстрани за един мач. В резултат на това Евънс ще пропусне Том Брейди като стартов център срещу Грийн Бей Пакърс, воден от звездата куотърбек Аарон Роджърс.

Колегата му Латимор от „светците“ и всички други играчи, участвали в последвалата разправия, се отърваха с глоба.

Brady смята, че присъдата е нелепа

Факт, който Брейди ясно критикува. Ако мнението на ГОАТ е такова, не е трябвало да има никакви наказания. „Смятам, че присъдата е нелепа. Надявам се, че вече можем да забравим за това и да продължим напред“, каза плеймейкърът на Bucs.

Той оценява притеклия се на помощ Еванс и вярва, че неговият приемник ще се поучи от инцидента.

Сега 29-годишният играч има време да го направи преди важния мач на Bucs срещу Green Bay Packers на Аарон Роджърс. Според Джереми Фаулър от ESPN Еванс ще обжалва отстраняването.